Wakacje 2022. Grecja znosi pandemiczne obostrzenia dla turystów. Będą obowiązywać od 1 czerwca

Wakacje 2022 zbliżają się wielkimi krokami. Wiele państw decyduje się na luzowanie obostrzeń pandemicznych. Od 1 czerwca również w Grecji zmienią się obostrzenia pandemiczne. Na czym będzie polegać luzowanie restrykcji w tym kraju? Odpowiadamy.

Coraz więcej państw decyduje się na luzowanie pandemicznych obostrzeń. Na turystów otwierają się m.in. Grecja, Maroko i Malta. Jakie zmiany zostaną wprowadzone w Grecji? Odpowiadamy.

Obostrzenia w Grecji. Maseczki nie będą już potrzebne

Od pierwszego czerwca nie będzie już obowiązkowe noszenie maseczek zasłaniających nos i usta na lotniskach, w samolotach oraz w przestrzeniach zamkniętych. Maseczki wciąż będą obowiązywać jednak w niektórych miejscach.

- Obowiązkowe noszenie maseczek pozostanie w szpitalach, domach opieki i środkach transportu miejskiego, takich jak autobusy, metro i tramwaje - powiedział w środę minister zdrowia Thanos Plevris. Decyzja dotycząca noszenia maseczek przez pasażerów promów ma zostać ogłoszona w przyszłym tygodniu - podaje Reuters.

Mimo to linie lotnicze zachęcają pasażerów do noszenia masek podczas lotów do lub z miejsc, w których noszenie masek w transporcie publicznym wciąż jest obowiązkowe.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

W Grecji od początku maja 2022 roku nie obowiązuje też żaden z poniższych dokumentów:

  • certyfikat zaszczepienia się na COVID-19,
  • negatywny wyniku testu na koronawirusa.

Od marca nie obowiązują już maseczki w restauracjach, barach i klubach nocnych.

Grecja ma duże nadzieje z nadchodzącym sezonem turystycznym. Padnie rekord?

Grecja wiąże ogromne nadzieje z sezonem turystycznym w 2022 roku. Szacuje się, że dochody z turystyki osiągną w tym toku 80 proc. z rekordowego 2019 roku. W tamtym okresie wakacje w Grecji spędziło  ponad 33 miliony turystów. W większości  byli to turyści pochodzący z Wielkiej Brytanii i Niemiec.

Więcej o: