Q&A Gazeta.pl - co ze stratami Rosji? Gościnią Anna Maria Dyner z PISM

Minęły już 3 miesiące od rosyjskiej napaści na Ukrainę. Z Donbasu nadchodzą niepokojące doniesienia o wyraźnych sukcesach Rosjan. Czy to świadczy o początku końca? Co się stało w Azowstalu? Jakie są szanse na odzyskanie przez Ukrainę terenów, które posiadała w 2014 roku? Na te pytania w cyklu Q&A postaramy się odpowiedzieć z Anną Marią Dyner z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
Zobacz wideo Anna Maria Dyner z PISM w Gazeta.pl

Minęły 3 miesiące od ataku Rosji na Ukrainę. Z Donbasu nadchodzą niepokojące doniesienia o wyraźnych sukcesach Rosjan - jak wielkie straty ponoszą Ukraińcy? Czy to dalej Dawid bije Goliata, czy padamy jednak ofiarami - słusznej moralnie - propagandy ukraińskiej? Co ze stratami Rosji? Dalej są rozbijani? - na te i inne pytania odpowie Anna Maria Dyner z PISM. Zapraszamy do oglądania!

Jak informuje ukraińskie dowództwo - zeszłej doby w obwodach donieckim i ługańskim Rosjanie ostrzelali 41 miejscowości. Najintensywniejsze ostrzały trwały w Siewierodoniecku. Tymczasem Sąd Najwyższy Rosji przekazał, że nie rozpatrzył w czwartek wniosku Prokuratury Generalnej o uznanie pułku „Azow" za organizację terrorystyczną. Posiedzenie przeniesiono na 29 czerwca i będzie odbywało się przy drzwiach zamkniętych. W ocenie części rosyjskich komentatorów niezależnych uznanie przez Sąd Najwyższy pułku „Azow" za organizację terrorystyczną to jeden z elementów dyskredytacji ukraińskiej armii. 

Więcej o: