Wyjątkowe znaczki wylicytowane za 120 tys. zł! Deszczycia: Udało się zebrać dużą kwotę na ważny cel

Łącznie 120 tys. zł udało się zebrać dzięki aukcjom znaczków pocztowych, które zorganizowały portale Gazeta.pl i Ukrayina.pl wspólnie z Polskim Centrum Pomocy Międzynarodowej i platformą Allegro Charytatywni. Licytowaliśmy unikatowe znaczki z podpisami Dmytra Kułeby, Denysa Szmyhala, Witalija Kliczki i Romana Hrybowa.

Aukcje ruszyły w poniedziałek 9 maja. Na platformie Allegro Charytatywni można było licytować wyjątkowe znaczki Poczty Ukraińskiej, oddające hołd obrońców Wyspy Węży. 

Zobacz wideo Ponad 120 tys. na karetki dla Ukrainy. Ambasador Ukrainy przekazał nam znaczek dla zwycięzcy licytacji

Unikatowe znaczki sprzedane za 120 tys. zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na wsparcie Ukrainy 

Podpisali się na nich premier Ukrainy Denys Szmyhal, bokser i mer Kijowa Witalij Kliczko, ukraiński minister spraw zagranicznych Dmytro Kułeba oraz żołnierz z Wyspy Węży Roman Hrybow. Znaczek z podpisem premiera Szmyhala przekazał nam w czwartek Andrij Deszczycia, ambasador Ukrainy w Polsce.  - Chciałem podziękować za realizację tej akcji. Udało się zebrać dużą kwotę na bardzo potrzebny cel, na karetki, które ratują ludzi - powiedział Deszczycia. 

Łącznie dzięki akcji udało się zebrać 120 tys. zł. Najlepszy wynik w licytacji uzyskał "znaczek Kliczki", który sprzedano za 41 tys. zł. Drugi w zestawieniu jest znaczek podpisany przez obrońcę Wyspy Węży. Za 27,6 tys. zł wylicytowano znaczek z podpisem Kułeby, a za 21,6 tys. podpisany przez Szmyhala.

- To dla nas pomoc, wsparcie i kolejny gest, który pokazuje, jak Polska chce pomagać Ukrainie - mówił w Studio Biznes Andrij Deszczycia.

Do końca maja na portalu Allegro Charytatywni trwa zbiórka PCPM dla Ukrainy. W ramach akcji użytkownicy mogą wystawiać do licytacji własne przedmioty. Wszystkie środki zebrane w ramach licytacji zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego dla Ukrainy. 

'Studio Biznes' i wyjątkowa licytacjaFinał licytacji znaczka. Szczegóły w programie "Studio Biznes"

Więcej o: