Oświadczenie majątkowe Mateusza Morawieckiego. Premier pozbył się oszczędności

Mateusz Morawiecki ma zaledwie 56 tys. zł oszczędności - wynika z aktualnego oświadczenia majątkowego. Dla porównania, w 2020 r. oszczędności premiera sięgały aż 4,7 mln zł. Wiadomo, na co Morawiecki przeznaczył pieniądze.

Poznaliśmy oświadczenie majątkowe Mateusza Morawieckiego. Oświadczenie szefa rządu za 2021 rok zostało opublikowane z datą 29 kwietnia. Co z niego wynika? Premier ma zaledwie 56 tys. zł oszczędności. Tymczasem w oświadczeniu za 2020 rok wskazał, że posiada oszczędności w wysokości ok. 4,7 mln zł. Z najnowszego dokumentu wynika, że Morawiecki kupił obligacje skarbowe o wartości 4,6 mln zł.

Jadwiga Emilewicz podczas konferencji prasowej nt. budowy ok. 850 mieszkań w ramach rządowego programu rozwoju mieszkaniowego. Rzeszów, 03.09.2020 r. Tyle Emilewicz płaciła za rządowe mieszkanie. Dużo zaoszczędziła

Mateusz Morawiecki zarobił więcej niż w 2020 roku

Jak czytamy w oświadczeniu majątkowym, premier Mateusz Morawiecki zarobił w 2021 r. ponad 236 tys. zł. Otrzymał również ponad 37 tys. zł z tytułu diet parlamentarnych. Łączne ubiegłoroczne zarobki szefa polskiego rządu wyniosły ponad 273 tys. zł. To o ok. 44 tys. zł więcej niż w 2020 r.

Więcej o finansach przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Pozostałe dane w oświadczeniu premiera nie uległy zmianie. Morawiecki ma dom o powierzchni 150 mkw., położony na działce o wielkości 4,6 tys. mkw wraz z zabudowaniami gospodarczymi i domkami letniskowymi. Całość została wyceniona przez Morawieckiego na kwotę ok. 1,9 mln zł.

Premier posiada również dom całoroczny o pow. 100 mkw na działce budowlanej o powierzchni 3100 mkw, w tym współwłasność działki (z zaznaczoną wyłącznością dysponowania ok. 300 mkw.) oraz zabudowania gospodarcze i sanitariaty. "Przybliżona łączna wartość dom + zabudowania + działka to ok. 3,5 mln zł" - czytamy.

Mateusz Morawiecki podczas spotkania w ramach Ogólnopolskiego Kongresu Dialogu Młodzieżowego Morawiecki o Norwegii: Powinni się podzielić nadmiarowym zyskiem

Mateusz Morawiecki wymienił również segment (tzw. szeregówka) o pow. 180 mkw, który położony jest na działce o pow. 400 mkw. Szef rząd oświadczył, że należy do niego 50 proc. segmentu. Przybliżona wartość współwłasności to 600 tys. zł. W oświadczeniu pojawiła się działka rolna o pow. ok. 2 hektarów. Jej przybliżona wartość to ok. 200 tys. zł. Morawiecki wymienił również mieszkanie o pow. 72,4 mkw i wartości ok. 1,1 mln zł.

Oświadczenie majątkowe. Mateusz Morawiecki ma droższe meble

Premier podał również nowe dane w mieniu ruchomym o wartości powyżej 10 tys. zł. Wymienił meble o łącznej wartości ok. 295 tys. zł. Rok wcześniej wartość swoich mebli szacował na kwotę ok. 270 tys. zł. Ponadto wymienił sprzęt techniczny o szacowanej wartości ok. 30 tys. zł (rok temu było to 20 tys. zł). Nie zmieniła się za to wartość zabudowy kuchennej - w oświadczeniu Morawiecki wycenił ją na kwotę ok. 60 tys. zł.

Nie zmieniła się również kwota do spłacenia, którą Morawiecki pożyczył swojej siostrze. Z oświadczenia wynika, że siostra szefa rządu musi mu oddać 300 tys. zł.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Zobacz wideo Morawiecki krytykuje Norwegię za zyski uzyskiwane z ropy i gazu. "Oni powinni się podzielić tym nadmiarowym gigantycznym zyskiem"
Więcej o: