Jak czytamy w komunikacie spółki, od 31 maja sprzedaż węgla w sklepie internetowym odbywa się już tylko we wtorki i czwartki. Wcześniej Polacy mogli kupować surowiec od poniedziałku do piątku. Podkreślono, że towar wystawiany jest na "półkę sklepową" od godz. 16:00 i dostępny do wyczerpania zapasu.
"Ilość węgla sprzedawanego przez sklep internetowy nie ulega zmianie. Zmieniliśmy jedynie ilość sesji na dwie w tygodniu, ze znacznie większą ilością węgla przeznaczonego dla klientów. Pozwoli to na ograniczenie czasu poświęcanego na udział w sesjach sprzedażowych" - wyjaśnia PGG.
Polska Grupa Górnicza podkreśla, że proponując nowe zasady sprzedaży węgla, chce wyjść "naprzeciw oczekiwaniom klientów". Wyjaśnia również, że wciąż pracuje nad poprawą funkcjonalności sklepu. "Zainteresowanie klientów jest ogromne, tylko wczoraj w szczycie zakupu próbowało dokonać ponad 103 tys. użytkowników. W sklepie zarejestrowanych jest obecnie 318 tys. kont" - wyjaśnia PGG w komunikacie opublikowanym 1 czerwca. Wcześniej spółka zauważyła, że sklep internetowy czasem oblega jednorazowo nawet 70 tys. osób.
Więcej o węglu przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.
Jednak w mediach społecznościowych można znaleźć krytyczne opinie ze strony Polaków odnośnie sprzedaży węgla tylko we wtorki i czwartki. "Nic dobrego z tej zmiany nie wynika. Węgiel w koszu, kod wpisany, miasto znalezione, ale kłopoty ze znalezieniem ulicy. Zawiecha totalna, nic nie możesz wpisać" - pisze jedna z internautek. "No i poleciały serwery" - napisał jeden z klientów na Facebooku.
Kolejna internautka zauważyła, że kupno węgla "wystawianego" w e-sklepie PGG o godz. 16:00 będzie poważnie utrudnione dla części Polaków. "Większość pracujących ludzi nie da rady zamówić. Bo właśnie wracają z pracy" - czytamy. "Teraz to dopiero będzie cyrk, dwa dni w tygodniu, to teraz dopiero te serwery pier***ną" - pisze kolejny internauta.
Węgiel z Polskiej Grupy Górniczej można kupić za pośrednictwem strony internetowej [LINK]. Problem w tym, że ze względu na bardzo duże zainteresowanie, towar znika w mgnieniu oka, a strona często jest przeciążona.
Aby kupić węgiel z PGG, należy najpierw zarejestrować się na stronie internetowej. Na jeden zarejestrowany piec można kupić do 5 ton węgla. Przy rejestracji należy podać adres gospodarstwa domowego, w którym węgiel będzie używany oraz kopię deklaracji z Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.
Węgiel trzeba odebrać osobiście pojazdem przystosowanym do transportu węgla. Można skorzystać z usług firmy transportowej. Jeśli nie odbieramy węgla osobiście, należy wypełnić pełnomocnictwo dla przewoźnika.
Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina