Jadwiga Emilewicz zarobiła w 2021 roku tylko 2 tys. zł? "Błędnie wypełniłam oświadczenie majątkowe"

Jadwiga Emilewcz zadeklarowała w oświadczeniu majątkowym, że w 2021 roku zarobiła tylko 2 tys. zł. Poinformowała już jednak, że był to błąd. Rok wcześniej jej dochody wniosły 175 tys. zł.

W ubiegłym tygodniu upubliczniono oświadczenia majątkowe parlamentarzystów. Te zostały następnie prześwietlone przez media. Zainteresowanie wzbudziły między innymi dokumenty złożone przez Jadwigę Emilewicz. 

Zobacz wideo Turek: Wakacje kredytowe są rozwiązaniem dla osób, które mają teraz problem ze spłatą rat

Jadwiga Emilewicz zarobiła tylko 2 tys. zł? 

W oświadczeniu majątkowym Jadwiga Emilewicz zadeklarowała, że w 2021 roku zarobiła 1951 zł za pracę w Kancelarii Premiera Rady Ministrów. I tyle, koniec. Rok wcześniej jej zarobki sięgnęły 175 tys. zł. Na kwotę złożyła się pensja za stanowisko wicepremierki i ministerki rozwoju, z których zrezygnowała jeszcze jesienią 2020 roku. Ponadto otrzymywała dietę poselską oraz wynagrodzenie za prowadzenie zajęć na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. 

Więcej informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl 

Emilewicz poinformowała "Fakt", że był to błąd i złożyła już korektę. Wyjaśniła, że w 2021 roku na wysokość jej zarobków wpłynęła dieta i uposażenie poselskie, których nie wpisała do deklaracji. Wyjaśniła również, skąd wynagrodzenie z KPRM, gdzie już przecież nie pracuje. 

To dodatek funkcyjny wypłacany przez KPRM przez trzy miesiące od zakończenia sprawowania funkcji

- wytłumaczyła Emiliewicz. 

Zamieszkanie z mieszkaniem Emilewicz

W oświadczeniu majątkowym była wicepremierka zadeklarowała, że wraz z mężem mają dom o powierzchni 140 mkw. oraz mieszkanie - 50 mkw. Dom Emilewicz wyceniła na 800 tys. zł, nie podała jednak szacowanej wartości mieszkania. Przed rokiem wpisała 300 tys. 

W ubiegłym tygodniu wypłynęły jednak informację, że Emilewicz jeszcze do niedawna korzystała z rządowego mieszkania, mimo że w Radzie Ministrów nie zasiada od półtora roku. Posłanka oświadczyła, że właśnie wyprowadza się z lokum. Interia ustaliła, że Emilewicz za mieszkanie o powierzchni ponad 145 mkw. na warszawskim Czerniakowie płaciła miesięcznie znacznie mniej od średniej stawki rynkowej.

Więcej o: