Sportowe Wakacje+. Można już składać wnioski o dofinansowanie kolonii i obozów

Od środy kluby sportowe, fundacje i stowarzyszenia mogą ubiegać się o dofinansowanie wakacyjnych kolonii i obozów sportowych w ramach ministerialnego programu Sportowe Wakacje+. - Aktywizacja dzieci to nasz priorytet - zapowiedział minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk.

Program Sportowe Wakacje+ powstał 3 lata temu, w celu zachęcania dzieci i młodzież do aktywności fizycznej. - To jest komponent, który polega na dofinansowaniu uczestnictwa polskich dzieci w obozach sportowych kwotą 100 złotych na dzień przy maksymalnie dziesięciodniowym obozie - tłumaczył minister sportu i turystyki.  

Zobacz wideo Wakacje coraz bliżej. Czy ceny wyjazdów zagranicznych nas zaskoczą?

Sportowe wakacje +. Co to za program?

Kamil Bortniczuk wyjaśnił na briefingu prasowym, jakie wsparcie można uzyskać dzięki programowi. - Maksymalnie tysiąc złotych na młodego polskiego sportowca. Dofinansowujemy we współpracy z Fundacją LOTTO w formie wakacyjnego wypoczynku połączonego z aktywnością sportową - mówił. 

Operatorem krajowym programu jest Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej. Prezes Zarządu Totalizatora Sportowego Olgierd Cieślik mówił, że program cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Minister sportu uzupełnił, że od inauguracji w 2020 r. do ministerstwa trafiły wnioski na kwotę blisko 300 mln zł. 

Więcej informacji z Polski przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Sportowe wakacje +. Kiedy można składać wnioski?

- Mam nadzieję, że uda nam się pobić w pewien sposób te wartości, te liczby, które były osiągane przy poprzednich edycjach, a więc przekroczymy 20 tysięcy uczestników i ponad 500 organizacji i samych obozów zostanie zorganizowanych w ramach tego programu - zapowiadał Cieślik. 

Na dofinansowanie obozów i kolonii w ramach programu Sportowe Wakacje+ ministerstwo wraz z Fundacją LOTTO przeznaczą 15 milionów złotych. 10 mln z MSiT i 5 mln z LOTTO. Nabór wniosków potrwa do wyczerpania puli pieniędzy

Więcej o: