Dwie "szóstki" w Lotto Plus i główna wygrana w Ekstra Pensji. Gdzie padły wygrane? [MIASTA]

Podczas losowania Lotto Plus, które odbyło się we wtorek 7 czerwca, padły dwie wielkie wygrane - dwóch szczęśliwców wygrało po milion złotych. Zwycięskie kupony zawarto w Osolinie i w Człuchowie. W Łęczycy natomiast padła główna wygrana w Ekstra Pensji - po 5 tys. złotych przez 20 lat.

Milion złotych trafi do mieszkańca Osolina w województwie dolnośląskim oraz do osoby z Człuchowa w województwie pomorskim. Tym razem szczęśliwe okazały się liczby: 2, 4, 5, 10, 12 i 16. 

Wyniki Lotto. Gdzie padły główne wygrane w losowaniu z 7 czerwca 2022 roku?

Jeden zwycięski kupon został zawarty po raz pierwszy w punkcie Lotto przy ul. Sikorskiego 1 w Osolinie. Następna "szóstka", która padła w Człuchowie przy ul. Romualda Traugutta 11 b, jest drugą tego typu wygraną w tym mieście. Pierwszy tak cenny los został zakupiony 20 marca 2003 roku i był warty 2 199 863,70 zł.

Główna wygrana padła również w Ekstra Pensji. We wtorek 7 czerwca okazało się, że szczęśliwe były liczby: 8, 18, 29, 30, 35 i 3. Zwycięski kupon został sprzedany w punkcie Lotto przy ul. Zachodniej 19 w Łęczycy.

We wtorkowym losowaniu Lotto nie padła jednak główna wygrana, co oznacza, że kumulacja wynosi teraz osiem milionów złotych.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Dlaczego?

Losowanie Lotto, Lotto Plus, Ekstra Pensja. Jakie są zasady?

  • Zgodnie z zasadami, na kuponie Lotto należy skreślić od 6 z 49 liczb. Możemy to zrobić samodzielnie lub zdać się na los i zagrać chybił trafił. Taki kupon kosztuje 3 złote.
  • W grze Lotto Plus wystarczy dopłacić złotówkę do kuponu i nasze szanse się zwiększą, ponieważ skreślone liczby wezmą udział w dodatkowym losowaniu. W losowaniu Lotto Plus bierze udział 6 z 49 liczb. Jeśli trafnie je wskażemy, wygramy milion złotych. W Lotto Plus nie występują kumulacje, a wygrane są stałe.
  • Pojedynczy zakład w losowaniu Ekstra Pensji kosztuje natomiast 5 złotych. Wybieramy 5 liczb z zakresu od 1 do 35 oraz 1 cyfrę z przedziału od 1 do 4. Losowania te odbywają się każdego dnia. Główna nagroda to 5 tys. złotych, które będą wypłacane przez kolejnych 20 lat.

Wygrane poniżej 2280 zł możemy odebrać w punkcie Lotto, natomiast większe kwoty (mniejsze również) są wydawane w Oddziale Totalizatora Sportowego po okazaniu oryginału kuponu, który jest jedynym dowodem udziału w grze.

Więcej o: