Niemcy przejeżdżają po olej słonecznikowy do polskich sklepów. "Wykupują całe półki"

Niemieccy klienci chętnie robią zakupy w polskich sklepach. W ostatnim czasie na sklepowych półkach w przygranicznych miastach brakuje oleju słonecznikowego. - To bardzo drogi olej, dlatego przyjeżdżają do nas i wykopują całe partie - komentuje mieszkaniec Świnoujścia.

W niemieckich dyskontach zaczyna brakować oleju słonecznikowego. W związku z tym, że jest on hurtowo wykupywany, obywatele Niemiec coraz częściej wybierają się do polskich sklepów. Kupują olej w wielkich ilościach w obawie, że nie będą mogli w najbliższym czasie zakupić go u siebie. 

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Dlaczego?

Niemcy wykupują olej słonecznikowy. Polacy też zaczynają robić zapasy

Oleju na sklepowych półkach zaczyna brakować w Niemczech, ale także w Polsce. W obawie przed tym, że produktu zabraknie, polscy klienci również zaczynają go wykupywać. - Nie mogłam dostać nigdzie oleju słonecznikowego, ponieważ jest wyprzedany. Mam cztery litry zapasu. Wystraszyłam się, że zabraknie go w sklepach i teraz faktycznie brakuje go na półkach. Niemcy wykupują notorycznie. Wyjeżdżają z tymi dużymi baniakami oleju - mówi jedna z mieszkanek Świnoujścia w rozmowie z dziennikarzami Radia Szczecin.

Kierowca dolewa benzyny z dystrybutora na stacji Shell, 28 maja 2022, w Commerce City, Kolorado Niemcy obniżyły podatek paliwowy. Właściciele stacji mają dylemat

Niemieckie media informowały o możliwych brakach oleju słonecznikowego

Informacje na temat możliwych problemów w dostępnością oleju słonecznikowego przekazywały niemieckie media. Obawy wynikają z tego, że produkt jest transportowany do Niemiec z Ukrainy, gdzie trwa wojna. Niemieccy obywatele kupowali olej słonecznikowy w tak dużych ilościach, że sklepy wprowadziły limity sprzedaży, które przypadały na jednego klienta. W mediach społecznościowych klienci zwracają uwagę, że cena oleju wzrasta, a przez wykupywanie oleju na każdego konsumenta przypadają niewielkie ilości produktu.

Więcej o: