Najdroższy apartament w Polsce kupiony za 23 mln zł. Nowym właścicielem jest znany inwestor

Najdroższy w Polsce apartament, usytuowany w wieżowcu Złota 44 w sercu Warszawy, został zakupiony przez Rafała Zaorskiego. Znany inwestor zapłacił za mieszkanie niemal 23 mln zł.

Chodzi o apartament o powierzchni 480 mkw, który zaprojektowała londyńska pracownia architektoniczna Woods Bagot. Inwestor giełdowy Rafał Zaorski zapłacił rekordową cenę 22,9 mln zł - powiadomił deweloper.

"Tak, kupiłem kawalerkę na Złotej 44 - 50 piętro - będę przerabiać na 100 mikro apartamentów" - skomentował Zaorski swój zakup na Twitterze.

Złota 44 to najwyższy apartamentowiec w Unii Europejskiej

Wieżowiec Złota 44 to budynek o wysokości 192 metrów z 54 kondygnacjami. Jest to najwyższy budynek mieszkalny w Polsce i całej Unii Europejskiej. Znajduje się w nim 287 mieszkań. Obiekt zaprojektował znany architekt Daniel Libeskind, stąd potoczna nazwa "Żagiel Libeskinda", lub po prostu "Żagiel". Jego budowa rozpoczęła się w marcu 2008 roku, a w marcu 2017 r. nastąpiło oficjalne otwarcie. 

Budowa trwała tak długo ze względu na problemy prawne, które wstrzymały budowę na prawie dwa lata, a następnie problemy finansowe inwestora - na kolejne cztery. Ukończono go dopiero po zmianie właściciela budynku.

Więcej informacji z Polski przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Deweloper w swoim komunikacie podał, że był to ostatni zakup i tym samym "kończy komercjalizację budynku spektakularną transakcją". Innymi słowy - sprzedano wszystkie lokale. Jeszcze niedawno informowano, że ostatnie na sprzedaż pozostało mieszkanie znacznie mniejsze - 63,5 m kw. Było ono na pewno bardzo drogie ze względu na lokalizację, ale nie aż tak spektakularnie.

Deweloper umieścił w komunikacie jeszcze kilka informacji o budynku. "Powierzchnia całkowita stanowi 77 071 mkw., a kubatura 258 769,00 metrów sześciennych. Do wykończenia wnętrz użyto m.in. aż 22 000 mkw. marmuru, 20 000 mkw. parkietu z dębu i orzecha amerykańskiego, 11 600 mkw. wykładzin dywanowych. Części wspólne przeznaczone do wyłącznego użytku mieszkańców to 1800 mkw. z 400 mkw. tarasem z całorocznym jacuzzi. W przestrzeni rekreacyjnej znajduje się basen o imponującej długości ok. 25 metrów, sauna sucha, łaźnia parowa, sala masażu, w pełni wyposażona  siłownia, sala kinowa z symulatorem gry w golfa, strefa biznesowa z VIP lounge i sale konferencyjne. W budynku jest również piwniczka do przechowywania i starzenia win" - czytamy.

Rafał Zaorski - kim jest?

Rafał Zaorski to inwestor giełdowy, który inwestuje w kryptowaluty. 9 maja napisał na Twitterze, że zarobił 44 mln zł na obstawieniu spadku kryptowalut.

W zeszłym miesiącu ogłosił uruchomienie polskiej kryptowaluty "Cebullion". "Cebullion jest tworzony z myślą działania tam, gdzie jest zapotrzebowanie na cyfrowy odpowiednik polskiego złotego. Bezpośrednia zamiana gotówki na walutę wirtualną" - czytamy na stronie cebullion.io.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Zobacz wideo "Mam odłożone 100 tys. zł. Czy to dobry moment na zakup mieszkania?" [Q&A Gazeta.pl]
Więcej o: