Wakacje 2022. Gdzie pojechać na tanie wakacje? Jak szukać atrakcyjnych ofert?

Sezon wakacyjny coraz bliżej. Wiele osób zastanawia się, gdzie warto spędzić urlop, aby wyjazd był atrakcyjny i jednocześnie niezbyt drogi. Krzysztof Loga-Sowiński, ekspert z portalu pasażer.com, opowiedział, które kraje warto odwiedzić w tym roku.

W związku ze wzrastającą nieustannie inflacją wielu z nas zastanawia się, gdzie warto spędzić tegoroczny urlop, a jednocześnie nie przepłacać i zaoszczędzić. Okazuje się, że do droższych kierunków należą obecnie Włochy czy Hiszpania. Nieco taniej jest w Chorwacji, Turcji bądź Grecji. Według Krzysztofa Logi-Sowińskiego wakacyjne podróże będą w tym roku droższe nawet o 20 proc.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Wakacje z bonem turystycznym. Do kiedy trzeba go wykorzystać? Jak odebrać bon turystyczny? (zdjęcie ilustracyjne)Bon turystyczny 2022. Nawet 1000 zł na wakacje dla dziecka

Wakacje 2022. Skąd tak wysokie ceny podróży?

Wycieczki będą jeszcze droższe w związku z wysoką inflacją w całej Europie. W Turcji inflacja jest na poziomie 70 proc., co skutkuje tym, że nasza waluta zyskała - wyjaśnił w rozmowie z RMF 24 Krzysztof Loga-Sowiński. W związku z pandemią mogliśmy w łatwy sposób zrezygnować z wycieczek, i w większości przypadków regulacje te nadal obowiązują, ponieważ biura podróży przyzwyczaiły się do tego, że muszą być elastyczne.

- Problem może się jednak pojawić z liniami lotniczymi, ponieważ wiele lotów jest odwoływanych z powodu braku pilotów - przekazuje Loga-Sowiński. Powinniśmy zatem podróżować bez przesiadek, dzięki czemu nie będziemy musieli stresować się, czy uda nam się wylecieć do wskazanego miejsca. - Pracowników brakuje nie tylko w liniach lotniczych, ale też w firmach, które obsługują linie na lotniskach - czyli w firmach bagażowych czy security - informuje ekspert.

Kalendarz (zdjęcie ilustracyjne)Dni wolne od pracy w 2022 roku. Jak korzystnie zaplanować urlop?

Wakacje 2022. Sposoby na tanie wakacje zagraniczne

Krzysztof Loga-Sowiński przekazał także, że tańszym rozwiązaniem są zamknięte ośrodki turystyczne niż podróż na własną rękę. W takim wypadku musimy wyłożyć dodatkowe pieniądze na kolejny przejazd lub następną atrakcję turystyczną. Jeśli jednak planujemy wakacje bez biura podróży, powinniśmy wybrać lot z przesiadką. Jeśli polecimy do Niemiec lub Anglii, a następnie na Cypr, Teneryfę czy Majorkę to zyskamy nawet 1000 złotych. Należy więc próbować różnych sposobów dotarcia do wybranego przez nas miejsca.

Ceny wycieczek są w stanie zmienić się kilka razy w ciągu tygodnia, powinniśmy więc poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Pomocne okazuje się również szukanie ofert wakacyjnych w trybie "incognito" w przeglądarce. Pamiętajmy, że urządzenia zbierają dane o historii naszego wyszukiwania, co często skutkuje tym, że proponują nam wyższe ceny. Szukanie ofert w tym trybie powinno zapobiec tym działaniom.

Zobacz wideo Na wakacje samochodem czy też samolotem - co się bardziej opłaca? Pytamy eksperta
Więcej o: