"Szóstka" w Lotto i Lotto Plus. Zwycięzca otrzyma ponad 11 mln zł. Ile wyniosły pozostałe wygrane?

We wtorkowym losowaniu Lotto padła jedna główna wygrana. Zwycięzca szczęśliwego kuponu otrzyma nagrodę w wysokości ponad 11 mln zł. Tego samego dnia padła również główna wygrana w Lotto Plus w wysokości 1 mln zł.

Podczas losowania Lotto we wtorek 14 czerwca wylosowane zostały następujące liczby: 13, 14, 18, 21, 29 i 45. "Szóstkę" trafiła tylko jedna osoba.

Losowanie Lotto i Lotto Plus. Padły "szóstki"

Osoba ze szczęśliwym kuponem wygrała dokładnie 11 334 956,10 zł. Zwycięzca nie otrzyma jednak całej kwoty nagrody. Każda wygrana powyżej 2280 zł zostaje obarczona podatkiem. Wynosi on 10 proc. kwoty i jest pobierany w momencie wypłaty wygranej (podatek jest odprowadzany do Urzędu Skarbowego przez Totalizator Sportowy).

Więcej podobnych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

We wtorek padła również główna wygrana w Lotto Plus. Szczęśliwe liczby: 4, 16, 18, 28, 29 i 42 wylosowała jedna osoba, która otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 1 mln zł.

Losowanie Lotto, Lotto Plus, Ekstra Pensja - zasady

  • Zgodnie z zasadami, na kuponie Lotto należy skreślić od 6 z 49 liczb. Możemy to zrobić samodzielnie lub zdać się na los i zagrać chybił trafił. Taki kupon kosztuje 3 złote.
  • W grze Lotto Plus wystarczy dopłacić złotówkę do kuponu i nasze szanse się zwiększą, ponieważ skreślone liczby wezmą udział w dodatkowym losowaniu. W losowaniu Lotto Plus bierze udział 6 z 49 liczb. Jeśli trafnie je wskażemy, wygramy milion złotych. W Lotto Plus nie występują kumulacje, a wygrane są stałe.
  • Pojedynczy zakład w losowaniu Ekstra Pensji kosztuje natomiast 5 złotych. Wybieramy 5 liczb z zakresu od 1 do 35 oraz 1 cyfrę z przedziału od 1 do 4. Losowania te odbywają się każdego dnia. Główna nagroda to 5 tys. złotych, które będą wypłacane przez kolejnych 20 lat.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Posłuchaj podcastu Odc. 23: Dlaczego nie lubimy Zuckerberga? Jakich zmian potrzebuje iPhone? [Q&A]
Więcej o: