Inflacja znów wystrzeliła. Co jeszcze zdrożeje? Sprawdzamy kalendarz podwyżek

Wysokie ceny na stacjach benzynowych zwiastują kolejne podwyżki. Drożeć będzie żywność, ogrzewanie, energia elektryczna. Co z usługami, opłatami lokalnymi, czynszami? W programie "Studio Biznes" o tym, czy prawdziwa drożyzna dopiero przed Polakami opowie dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, ekonomistka. Przedstawicielkę jednej z czołowych sieci handlowych spytamy też co w praktyce oznacza skrót ESG.
Zobacz wideo "Studio Biznes" pyta, czy prawdziwa drożyzna dopiero przed nami

Galopujące ceny paliw, rekordowa inflacja, drożejąca żywność. Sygnałów dotyczących gwałtownego wzrostu cen jest coraz więcej. Czy prawdziwa drożyzna dopiero przed nami? Jak wzrosnąć mogą ceny kluczowych surowców, energii elektrycznej?

Drożyzna zagląda w oczy Polakom? Ekspertka o tym, czy ceny dopiero zaczęły się rozkręcać

W jaki sposób przełoży się to na wyższe ceny w sklepach i nie tylko? "Studio Biznes" zapyta o to ekspertkę. Dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, ekonomistka, UW, wyjaśni, czy oprócz droższej żywności i paliw więcej zapłacimy też za usługi. 

Wzrosty kosztów mogą też rekompensować sobie samorządy, spółdzielnie mieszkaniowe i inne organizacje. A to może przełożyć się na wyższe czynsze, opłaty za wywóz śmieci, odbiór ścieków, ogrzewanie, parkowanie etc. 

Duże firmy bardziej odpowiedzialne? Żabka wyjaśnia

W programie poruszymy też tematykę dużych firm. Anna Grabowska, wiceprezeska zarządu ds. strategii konsumenckich/EVP, chief commercial officer Żabka wyjaśni, co w praktyce oznacza skrót ESG. Na co szczególnie uwagę zwraca Żabka, jakie cele sobie stawia? Co jej praktyki oznaczają dla klientów?

Łukasz Kijek spyta też o to, czy klienci z coraz większą świadomością ekologiczną sięgają po produkty i marki dążące do zrównoważenia? Zrównoważony rozwój jest bowiem jednym z najważniejszych zagadnień, którymi zajmują się korporacje. 

Technologia i motoryzacja. Nowy odcinek "Studia Biznes"

W programie Daniel Maikowski sprawdzi też, dlaczego niektóre gry nie odniosły sukcesu, chociaż zapowiadały się świetnie i równie świetnie wyglądały. Co stanęło na przeszkodzie tytułom takim jak Beyond Good and Evil, Shenmue, Max Payne 2?

Redakcja Moto.pl na warsztat weźmie wyjątkowy samochód. Jak na drodze sprawuje się SUV o hiszpańskich korzeniach? Cupra Ateca zdradzi wszystkie swoje sekrety. Emisja jak zwykle w środę o godz. 12.00 na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: