Tunezja. Strajk pracowniczy w całym kraju. Mogą pojawić się utrudnienia w lotach turystycznych

Tunezyjski Generalny Związek Pracy zapowiedział na czwartek 16 czerwca strajk powszechny. Może to spowodować utrudnienia w lotach z i do Tunezji. Strajkować będą bowiem zarówno lotniska, jak i linii lotnicze Tunisair. Polski rząd zapewnia jednak, że loty odbędą się planowo.

Agencja Reutera donosi, że w Tunezji  z powodu zamrożenia płac Generalny Związek Pracy ogłosił strajk "w obronie praw pracowniczych". Wyższe płace przewidywał pakiet reform, których celem było uzyskanie pożyczki na kwotę 4 mld dol. z Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Tunezyjski Generalny Związek Pracy zrzesza w sumie ponad milion członków, co czyni go największym związkiem zawodowym w kraju. 

Zobacz wideo Kiedy przysługuje nam zwrot kosztów, a kiedy odszkodowanie od przewoźnika?

Tunezja. Strajk powszechny na lotniskach

Udział w strajku zadeklarował Tunisair oraz Urząd Lotnictwa Cywilnego i Lotnisk w Tunezji. Z tego powodu mogą wystąpić  duże utrudnienia w międzynarodowych i lokalnych połączeniach lotniczych oraz morskich. Część z nich może nawet zostać odwołana. W tym dniu także wiele instytucji sektora publicznego, np. poczta, urzędy, służba zdrowia mogą pozostawać nieczynne.

"Dziś od godziny 00.00 zatrzymane zostaną wszystkie loty międzynarodowe i krajowe. Strajk obejmie również wszystkie rejsy wycieczkowe

- przekazał Wajih Zidi, przedstawiciel związku zawodowego UGTT, cytowany przez Reuters.  

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Tunezja. Ambasada zapewnia, że loty się odbędą

Mimo to na oficjalnej stronie  Ambasady Rzeczpospolitej Polskiej w Tunisie widnieje informacja, że "według informacji uzyskanych od organizatorów lotów czarterowych z i do Polski, czwartkowe loty mają odbywać się zgodnie z planem".

Więcej informacji z Polski przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: