Łódź. Największe atrakcje regionu na jednym bilecie. Idealne na czerwcówkę

Termy Uniejów, Orientarium w Łodzi i park rozrywki Mandoria - jedne z głównych atrakcji w regionie łódzkim będą sprzedawane na wspólnym bilecie. Projekt promujący łódzkie rozrywki nazwano TOM, od pierwszych liter każdej z atrakcji. Wykupienie takiego pakietu to koszt 215 zł.

- Trzy największe atrakcje turystyczne województwa łódzkiego, zamiast konkurować ze sobą, łączą siły i wspólnie działają na rzecz zwiększenia ruchu turystycznego w regionie. Wspólny bilet to dla turysty ułatwienie organizacyjne, oszczędność czasu i pieniędzy - mówił Marcin Pamfil, prezes Term Uniejów, cytowany przez portal Łódź.pl.

Zobacz wideo W Kobyłce powstaje papier, który kochają pszczoły

Łódź. Termy Uniejów oraz Orientarium na jednym bilecie

Termy Uniejów znajdują się około 65 km od Łodzi. Jest to kompleks termalno-basenowy, na którym można skorzystać z tzw. gorących wód. Wewnątrz kompleksu znajdują się: basen ze statkiem pirackim dla dzieci, tężnia solankowa oraz basen solankowo-uzdrowiskowy. Na zewnątrz znajduje się podobny basen, z którego można korzystać zarówno latem, jak i zimą, ze względu na jego termalny charakter. Woda w basenie posiada także cechy lecznicze, które wspomagają organizm. Oprócz tego na terenie term znajdują się zjeżdżalnie, bufet wodny czy rwąca rzeka. Pakiet TOM zapewnia 5-godzinny pobyt w termach.  

Orientarium w Łodzi jest jednym z najnowocześniejszych zoo w Europie. Orientarium zostało podzielone na cztery strefy. Słoniarnię, gdzie znajduje wybieg dla słoni oraz znajdującą się nad nim strefa wolnych lotów. Mieszka tam największy słoń indyjski w Europie. Druga strefa - Celebes to dwa osobne wybiegi, gdzie można podziwiać m.in. makaki, czy wyderki orientalne.

Strefa świata morskiego ma największy w Polsce podwodny tunel. Znajduje się tu około 1300 ryb, w tym rekiny. Ostatnia strefa nazywa się Wyspy Sundajskie i można w niej zobaczyć olbrzymiego krokodyla gawialowego. Oprócz tego w ramach biletu można oczywiście oglądać zwierzęta w zoo na otwartej przestrzeni. 

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Łódź. Ile kosztuje bilet na największe atrakcje w regionie?

Ostatnim miejscem, które można odwiedzić dzięki pakietowi TOM jest park rozrywki Mandoria, który znajduje się 16 km od Łodzi. To największy park tematyczny w Europie znajdujący się w budynku. Jego motywem jest XVI-wieczne miasto handlowe. W parku rozrywki, przeznaczonym dla rodzin z dziećmi, można skorzystać z familijnych roller-coasterów, zjeżdżalni, szalup, strzelnicy, lustrzanego labiryntu, a nawet rowerków wodnych.  

Pakiet TOM kosztuje 215 zł od osoby. Jeżeli chcielibyśmy skorzystać z każdej z tych atrakcji osobno, musielibyśmy zapłacić 55 zł więcej. Po zakupie biletu na odwiedzenie wszystkich miejsc jest jeden miesiąc. Bilety można kupić na stronie tombilet.pl.

Więcej informacji z gospodarki i świata przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: