Belgia. Strajk na lotnisku Zaventem. Nawet osiem godzin oczekiwania do kontroli, odwołane loty

W poniedziałek (20 czerwca) będą strajkować pracownicy lotniska Zaventem w Brukseli. Władze portu ostrzegają pasażerów, że w kolejce do kontroli bezpieczeństwa będą musieli czekać nawet osiem godzin, a wiele z zaplanowanych lotów może zostać odwołanych w ostatniej chwili.

- W związku ze strajkiem w poniedziałek można spodziewać się nawet ośmiogodzinnego oczekiwania na kontrolę - przekazała w rozmowie z portalem Trends rzeczniczka brukselskiego lotniska Zaventem, Ihsane Chioua Lekhli. - Podróżni powinni się przygotować na to, że spóźnią się na swoje loty i być może będą zmuszeni spędzić noc na lotnisku - podkreśliła.

Więcej wiadomości ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Bruksela. Strajk na lotnisku Zaventem. Rzeczniczka: W sobotę odwołano 65 proc. lotów

Władze portu lotniczego Zaventem już od zeszłego tygodnia apelowały do podróżnych, aby zmienili rezerwacje lub podróżowali tylko z bagażem podręcznym. Ostrzegają, że loty mogą być odwoływane w ostatniej chwili. Lekhli dodała, że tylko w piątek nie zrealizowano aż połowy zaplanowanych lotów, a w sobotę już 65 proc. - Ta liczba na pewno jeszcze wzrośnie - zapowiedziała.

Zaleciła pasażerom, którzy mimo strajku zdecydują się zaryzykować, aby nie przyjeżdżali na lotnisko zbyt wcześnie - najwyżej na dwie godziny przed planowanym odlotem w przypadku lotu w strefie Schengen i na trzy godziny przed lotem poza tą strefą. Powinni też zabrać ze sobą jedzenie, napoje i leki.

Zobacz wideo Kunz: Chęć podróżowania jest tak duża, że naprawdę duże lotniska korkują się

Belgia. W przyszłym tygodniu strajkuje personel Brussel Airlines i Ryanair

Wiele wskazuje na to, że poniedziałkowy strajk będzie dopiero początkiem problemów podróżnych, którzy zaplanowali wylot z Zaventem. Od czwartku przez trzy dni będą strajkować także piloci i personel pokładowy linii Brussels Airlines i Ryanair.

"W tej chwili na 23, 24 i 25 czerwca mamy zaplanowanych w sumie 525 lotów [z lotniska Zaventem - red.]. Nie wiemy jeszcze, ile z nich zostanie odwołanych, bo wiele zależy od tego, jaka część naszej załogi weźmie udział w strajku. Będziemy państwa informować o dalszym rozwoju sytuacji" - poinformowała rzeczniczka Brussels Airlines Maaike Andries.

***
Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: