Tadeusz Kościński ponownie w rządzie. Mam zostać ministrem i pomagać w programie zbrojeniowym

Tadeusz Kościński zostanie ministrem w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów - podał prawicowy serwis wpolityce.pl. Były minister finansów ma pomagać w działaniach związanych z programem zbrojeniowym kraju.

Czym konkretnie będzie zajmował się były minister finansów Tadeusz Kościński oraz za co będzie odpowiedzialny w kancelarii premiera? Dokładnie nie wiadomo. Będzie - jak enigmatycznie pisze prawicowy serwis wpolityce.pl - "pomagał polskiemu rządowi w działaniach związanych z programem zbrojeniowym zapisanych w Ustawie o Obronie Ojczyzny" oraz brał udział w "rozmowach związanych ze zbrojeniami".

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Kosiniak-Kamysz komentuje odejście Kaczyńskiego z rządu

Tadeusz Kościński był do tej pory związany z sektorem finansowym

Były minister finansów był do tej pory związany gł. z sektorem bankowym. W 2015 roku pojawił się w resorcie rozwoju, później sprawował funkcję podsekretarza w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii. Był również przedstawicielem premiera Morawieckiego w Komisji Nadzoru Finansowego. Od lipca do listopada 2019 roku sprawował funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów, następnie został powołany na stanowisko ministra finansów. W październiku 2020 roku został ministrem finansów, funduszy i polityki regionalnej.

Tadeusz Kościński zrezygnował z funkcji ministra finansów z powodu Polskiego Ładu

W lutym 2022 roku, gdy wyszło na jaw, że Polski Ład, który miał być sztandarowym programem PiS, jest fuszerką pełną błędów, nieścisłości i stworzył potworny chaos w przepisach, Kościński podał się do dymisji. Jako szef resortu odpowiedzialnego za wprowadzenie nowych przepisów podatkowych. On sam uważał, że błędem było jednoczesne "przywracanie sprawiedliwości podatkowej" z jednoczesnym szukaniem pieniędzy na ochronę zdrowia.

Więcej o: