Co dalej z hotelami zmarłego Tadeusza Gołębiewskiego? Jest odpowiedź pełnomocniczki

- Nic się nie zmienia, jeśli chodzi o funkcjonowanie biznesu - powiedziała Business Insiderowi Agnieszka Gawińska-Rucińska, pełnomocniczka zarządu firmy Hotele Gołębiewski. Dodała, że po śmierci Tadeusza Gołębiewskiego słynną sieć hoteli przejmie żona przedsiębiorcy.

Tadeusz Gołębiewski zmarł w środę w wieku 79 lat. Był założycielem sieci luksusowych hoteli w Polsce, znajdujących się w Białymstoku, Mikołajkach, Karpaczu i Wiśle. Ukończył technikum cukiernicze, a później Szkołę Główną Planowania i Statystyki, po czym rozpoczął własny biznes cukierniczy. W 1972 roku założył Przedsiębiorstwo Przemysłu Cukierniczego TAGO w Radzyminie (woj. mazowieckie).

Co dalej z hotelami Gołębiewskiego? Pełnomocniczka firmy: Nic się nie zmienia

Hotelami Tadeusza Gołębiewskiego będzie teraz zarządzać jego żona Grażyna Gołębiewska - podał w czwartek Business Insider. Pełnomocniczka zarządu firmy Hotele Gołębiewski Agnieszka Gawińska-Rucińska wyjaśniła portalowi, że przejęcie działalności gospodarczej nastąpiło na podstawie sukcesji. Hotele będą zatem działały bez zmian, tak samo jak wytwórnia ciastek Tago.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Zobacz wideo Jest czysty i zadbany? To tylko pozory. 7 najbrudniejszych rzeczy w pokoju hotelowym

Znany przedsiębiorca nie doczekał otwarcia pięciogwiazdkowego hotelu w Pobierowie (gm. Rewal, woj. zachodniopomorskie), który ma być największym tego typu obiektem w Polsce i jednym z największych w Europie. Hotel ma dwie podziemne i 11 nadziemnych kondygnacji, które pomieszczą nawet trzy tysiące gości. Ma zatrudniać pół tysiąca pracowników. W środku ma znaleźć się aż 1400 pokoi, z których 80 proc. - o czym zapewnia inwestor - z widokiem na Bałtyk; a ponadto baseny, spa, restauracje, pub, kawiarnia i dwie sale teatralno-kinowe.

***
Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: