Nike i Cisco wydały oświadczenia. Dwie amerykańskie firmy definitywnie opuszczają Rosję

W czwartek o całkowitym wyjściu z rosyjskiego rynku poinformowały dwie amerykańskie firmy - producent odzieży sportowej Nike oraz producent sprzętu telekomunikacyjnego Cisco. Tym samym "tempo opuszczania Rosji przez zachodnie firmy przyspiesza" - informuje Agencja Reutera.

Nike całkowicie opuszcza Rosję - przekazał w czwartek Agencji Reutera amerykański producent odzieży sportowej. Dzieje się to w trzy miesiące po tym, jak firma zawiesiła swoją działalność w kraju, który dopuścił się niesprowokowanej napaści na Ukrainę. 3 marca firma producent odzieży poinformował, że w odpowiedzi na działania Moskwy na Ukrainie tymczasowo zawiesza działalność we wszystkich swoich sklepach w Rosji, które są własnością lub są obsługiwane przez Nike.

"Nike podejmuje decyzję o opuszczeniu rosyjskiego rynku. Naszym priorytetem jest zapewnienie, że w pełni wspieramy naszych pracowników podczas odpowiedzialnego ograniczania naszej działalności w nadchodzących miesiącach" - przekazała firma w oświadczeniu przesłanym Reutersowi.

Więcej aktualnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Z jakim poziomem inflacji możemy pożegnać rok 2022?

Nie tylko Nike. Cisco również definitywnie opuszcza Rosję

Również w czwartek o definitywnym zakończeniu działalności w Rosji i Białorusi poinformował producent sprzętu telekomunikacyjnego Cisco - przekazała Agencja Reutera. Amerykańska firma również wstrzymała działalność gospodarczą, w tym sprzedaż i usługi w marcu, w odpowiedzi na rosyjską napaść na Ukrainę.

Tym samym obydwa kraje dołączają do coraz dłuższej listy marek, które całkowicie wycofały się z działalności na terenie Rosji. Wśród nich znaleźć możemy takie marki, jak McDonald's (który sprzedał już swoje rosyjskie restauracje - ruszyły pod nową marką "Smaczne i kropka"), Renault, BP, eBay, Netflix czy Shell.

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: