Orlen z wakacyjnym rabatem na paliwo - 30 groszy na litrze mniej. Jest warunek i są ograniczenia

Orlen obniży na wakacje ceny paliw o 30 groszy. Oferta nie będzie jednak dostępna dla każdego. Na totemach ceny pozostaną bez zmian. Z rabatu skorzystają bowiem tylko użytkownicy aplikacji Vitay. I nie jest to jedyne ograniczenie.

Na początku tygodnia prezes Daniel Obajtek poinformował, że Orlen postara się obniżyć ceny paliw na wakacje. Z promocji, którą firma przygotowała mogą skorzystać wszyscy, jeśli tylko spełnią jeden warunek. 

Zobacz wideo Olechnowicz: Myślę, że czeka nas 10 zł za litr paliwa

Orlen obniży ceny paliw o 30 groszy dla użytkowników aplikacji Vitay

Rabat na paliwo będzie obowiązywał już od poniedziałku 27 czerwca. Ceny na totemach nie spadną, ponieważ obniżka zostanie naliczona dopiero przy płatności i okazaniu aplikacji Vitay. Jeśli więc chcemy skorzystać z rabatu, musimy ją zainstalować. Promocja jest dostępna zarówno dla starych, jak i nowych użytkowników. 

Więcej informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl 

Każdy uczestnik promocji otrzyma 30 groszy rabatu na litrze dowolnego paliwa (EFECTA lub VERVA) w ramach trzech tankowań do 50 litrów miesięcznie. Każdego miesiąca będzie więc można kupić łącznie 150 litrów paliwa w promocji. 

Na jeszcze większe rabaty mogą liczyć posiadacze Karty Dużej Rodziny. Dla nich obniżka na litrze paliwa wyniesie 40 groszy. 

Ceny paliw da się obniżyć, choć niedawno Obajtek mówił, że "to tak nie działa"

Orlen jest spółką państwową, więc już kwietniu pojawiły się pomysły obniżenia marży Orlenu, by spadły ceny paliw. Wówczas Daniel Obajtek tłumaczył, że "to tak nie działa". Najwyraźniej jednak mimo tych słów, prezes Orlenu zdołał obniżyć ceny, jednocześnie zostawiając je na tym samym poziomie. 

- Przede wszystkim około połowy przychodów osiągamy na rynkach zagranicznych. Ponadto tylko około 13 proc. całości zysków zapewnia nam biznes detaliczny. Poza tym zwracam uwagę, że rekordowe zyski mamy za 2021 rok, kiedy litr paliwa kosztował na stacjach Orlen około 5 złotych - tłumaczył wówczas Obajtek strukturę dochodów spółki. 

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: