Wakacje z dzieckiem? Parki rozrywki czekają. Mandoria w Rzgowie z nowymi atrakcjami

Zastanawiasz się gdzie pojechać na wakacje z dzieckiem? W ostatnich latach zwiększa się liczba parków rozrywki w Polsce. Park Mandoria, który powstał w zeszłym roku, został rozbudowany. Już od 1 lipca pojawią się tam nowe atrakcje. Jest jeszcze kilka podobnych miejsc w kraju.

Parki rozrywki to w Polsce wciąż towar deficytowy. W ostatnich latach otwiera się ich jednak coraz więcej. Może to być też dobry pomysł na spożytkowanie bonu turystycznego. Dotąd skorzystało do niego 79 proc. uprawnionych osób. A 500 zł na wakacje jest dostępne jeszcze tylko do końca września. 

Zobacz wideo To będą drogie wakacje pod kątem usług?

Wakacje z dzieckiem w parku Mandoria? Nowa strefa od lipca

Miasto Przygód Mandoria to park rozrywki w Rzgowie pod Łodzią. Otwarto go w ubiegłym roku. Mandoria jest dostępna przez cały rok, gdyż znajduje się w budynku.To największy zadaszony park tematyczny w Europie. Park w całości wystylizowano na XVI-wieczne miasto handlowe.

Więcej informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl

Nawet jeśli już odwiedziliście to miejsce, to od przyszłego piątku pojawia się okazja, by tam wrócić. Od 1 lipca w Mandorii otwiera się nowa strefa - Arkady Mandorii. Zajmuje ona 10 tys. mkw., a łącznie park liczy już 25 tys. mkw. 

Arkady to pięć nowych atrakcji:

  • Carrara - powered coaster (roller-coaster napędzany silnikiem, a nie siłą grawitacji), szybki, z torem pełnym zakrętów i nieoczekiwanych przyspieszeń
  • Chytra Wydra - rzeka pod dachem, którą w łódeczkach mogą samodzielnie pokonać mali odkrywcy
  • Dolinka Dario - pełen pagórków plac zabaw dla maluchów
  • Karotka - skoczna karuzela dla małych i dużych
  • Stary Fort - olbrzymi drewniany plac zabaw dla śmiałków, którzy lubią się wspinać i oglądać świat z wysoka.

Gdzie na wakacje z dziećmi?

Oprócz Mandorii możecie odwiedzić jeszcze kilka innych podobnych parków w Polsce. W Chorzowie znajduje się Legendia - Śląskie Wesołe Miasteczko. To najstarszy park rozrywki w Polsce, który działa od 1959 roku.

Jeśli jednak szukacie nowości, to przed rokiem pod Warszawą otwarto Park of Poland Suntago, czyli park wodny z zadaszoną plażą.  Od paru lat furorę robi również Energylandia pod Krakowem. Google umieścił park w rankingu 10 najlepszych atrakcji w Europie, nad Disneylandem. Dobry wyborem może być także JuraPark Bałtów, działający od 15 lat park z niemal setką rekonstrukcji dinozaurów naturalnej wielkości. 

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: