Strajki na lotniskach i tysiące odwołanych lotów. Turyści muszą liczyć się z utrudnieniami [LISTA]

Podróżni muszą przygotować się na utrudnienia i odwołane loty, spowodowane nadchodzącymi strajkami. Do protestów przygotowują się m.in. pracownicy linii Ryanair i EasyJet, którzy domagają się przede wszystkim wyższych płac i mniejszego obciążenia pracą.

Prawie cała Europa zniosła obostrzenia pandemiczne, które utrudniały zagraniczne podróże. W tym roku mieliśmy mieć pierwsze "normalne" od 2019 roku wakacje bez restrykcji. Okazuje się jednak, że przewoźnicy i porty lotnicze nie były przygotowane na tak wielkie zainteresowanie podróżami.

Interesują Cię podróże? Więcej przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Góry walizek, chaos na lotnisku HeathrowChaos na Heathrow, góry walizek. Linie odwołały tysiące lotów [ZDJĘCIA]

Ryanair i EasyJet - pracownicy tych linii zapowiadają strajk

Głównym problemem jest tu brak pracowników, a ci, którzy już są zatrudnieni, domagają się lepszej płacy i mniejszego obciążenia pracą. W związku z tym pracownicy uczestniczą w strajkach, co z kolei przekłada się na kolejne odwołane loty. Strajki odbywały się w czerwcu w wielu europejskich krajach, m.in. w Belgii, Francji, Hiszpanii, Portugalii i we Włoszech, a pod koniec czerwca i w lipcu mają odbyć się kolejne.

Związki zawodowe reprezentujące linie Ryanair zapowiadają kolejne strajki w Hiszpanii w dniach od 30 czerwca do 2 lipca. Strajkować będzie również personel pokładowy linii EasyJet. Protesty odbędą się w dniach 1-3, 15-17 i 29-31 lipca w całej Hiszpanii. Do strajku mają przygotowywać się także piloci linii SAS w Danii, Norwegii i Szwecji. Protest ma ruszyć 29 czerwca.

Linie lotnicze Ryanair (zdjęcie ilustracyjne)Ryanair odwołuje 180 lotów w ten weekend. Na liście połączenia z Polską

Wakacje 2022. Linie lotnicze masowo odwołują loty

Z powodu zakorkowanych lotnisk i strajkującego personelu przewoźnicy masowo odwołują loty. Setki lotów do tej pory skasowała Lufthansa, a koleje 2,2 tys. połączeń ma zostać odwołanych w lipcu i sierpniu. Przewoźnik nie ma kim obsadzić swoich samolotów. Liczbę lotów zmniejszają również m.in. brytyjskie linie EasyJet, niemieckie Eurowings i holenderski KLM.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Zobacz wideo Kunz: Chęć podróżowania jest tak duża, że naprawdę duże lotniska korkują się
Więcej o: