Tańsze paliwo na stacjach Orlen. Promocja ruszyła w poniedziałek, ale nie dla wszystkich

Od poniedziałku 27 czerwca do końca sierpnia na stacjach Orlen można tankować oszczędzając 30 gr na litrze paliwa. Promocja nie obejmuje jednak wszystkich klientów. Część z nich na obniżkę będzie musiała poczekać do piątku.

W ramach letniej promocji Orlenu można tankować, oszczędzając 30 groszy na każdym litrze benzyny lub oleju napędowego (rabat nie obejmuje LPG i nie łączy się z innymi promocjami).

Jak czytamy w regulaminie, rabat będzie naliczany na maksymalnie 50 litrów benzyny lub oleju napędowego, a każdy dodatkowo zatankowany litr będzie rozliczany według ceny wyświetlanej na dystrybutorze w trakcie tankowania.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Tańsze paliwo na Orlenie. Jak i do kiedy można skorzystać z promocji?

Aby skorzystać z promocji, należy przed zapłaceniem zeskanować plastikową lub wirtualną kartę VITAY i aktywować kupon przy kasie. Udział mogą wziąć zarówno nowi, jak i dotychczasowi uczestnicy tego programu. Jeśli klient okaże dodatkowo Kartę Dużej Rodziny, zaoszczędzi 40 gr na litrze (tu również rabat obowiązuje do maksymalnie 50 l).

Liczba promocyjnych tankowań jest limitowana. Można z nich skorzystać trzy razy od 27 czerwca do 31 lipca, a później kolejne trzy - od 1 do 31 sierpnia.

Zobacz wideo Fuzja Orlenu z Lotosem to dobra decyzja?

Kiedy rusza wakacyjna promocja Orlenu? Od czego to zależy?

Warto zauważyć, że tańsze tankowanie dla użytkowników aplikacji VITAY zaczęło się wcześniej (w poniedziałek 27 czerwca) niż dla posiadaczy plastikowych kart programu - ci muszą zaczekać do piątku 1 lipca. Dla jednych i drugich promocja skończy się 31 sierpnia.

Eksperci z portalu e-petrol.pl ostrzegają, że "rekordowo wysokie ceny paliw mogą zniechęcać w tym roku do dalekich wakacyjnych podróży". Prognozują, że kierowcy, którzy zdecydują się na wyjazd, "muszą się liczyć z tym, że za zatankowanie 50-litrowego baku będą musieli zapłacić blisko 400 złotych".

Tuż przed wakacjami na stacjach paliw w Polsce kolejny raz wyraźnie drożeje olej napędowy. W ciągu ostatniego tygodnia jego cena wzrosła o 16 gr i kierowcy muszą płacić za litr tego paliwa 7,89 zł. Potaniała benzyna 95 i gaz LPG - odpowiednio o 2 i 3 gr. Aktualnie za litr 95 kierowcy płacą 7,92 zł, a za LPG 3,52 zł

- powiedziała Magdalena Robak, analityczka rynku paliw e-petrol.pl.

"Biorąc pod uwagę sytuację na hurtowym rynku paliw, można zakładać, że na początku wakacji ceny oleju napędowego przeskoczą notowania benzyny 95-oktanowej i zbliżą się do poziomu ośmiu złotych za litr paliwa [...] Szacowane przedziały cenowe dla poszczególnych gatunków paliw wyglądają następująco: 7,79-7,91 zł/l dla benzyny 95-oktanowej, 7,89-8,01 zł/l dla oleju napędowego i 3,41-3,52 zł/l autogazu" - prognozuje strona.

***
Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: