Lotos idzie w ślady Orlenu. Paliwo z aplikacją tańsze o 30 groszy na wakacje

Lotos ogłosił wakacyjną promocję na paliwo. Z aplikacją będzie można zapłacić 30 groszy mniej za litr. Promocja jest analogiczna do tej, którą wprowadził Orlen. Obie spółki Skarbu Państwa niebawem domkną wspólną fuzję.

Orlen wprowadził w poniedziałek 27 czerwca promocje na ceny paliw. Na każdym litrze można zaoszczędzić 30 groszy, kolejne 10 groszy mogą odliczyć sobie posiadacze Karty Dużej Rodziny. Teraz tym śladem podąża Lotos. 

Zobacz wideo Kto tak naprawdę zarządza Orlenem i Lotosem?

Lotos obniża ceny paliw. Wakacyjna promocja

Lotos wprowadził promocję, która jest bliźniacza z tą Orlenu. Co nie powinno dziwić - obie firmy to spółki Skarbu Państwa, które są w trakcie fuzji w jedno przedsiębiorstwo. Promocja Lotosu rusza od piątku 1 lipca i będzie obowiązywała do 31 sierpnia. 

Więcej informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl 

W ramach akcji "Tankuj taniej z programem Navigator" można oszczędzić do 30 groszy na każdym zatankowanym litrze. Warunkiem jest posiadanie aplikacji lub karty Navigator i okazanie kodu promocyjnego z aplikacji, lub strony lotosnavigator.pl.

Akcja obejmuje maksymalnie trzy tankowania w miesiącu do 50 litrów. Koszt każdego kolejnego litra paliwa zatankowanego powyżej 50 litrów rozliczony zostanie według widocznej na pylonie stawki obowiązującej na stacji paliw, na której realizowana jest transakcja. Promocja nie łączy się z innymi akcjami promocyjnymi aktywnymi na stacjach paliw LOTOS, oprócz promocji "Wakacyjna Loteria LOTOS". Ponadto przeznaczona jest tylko dla klientów indywidualnych. 

Na dniach ma ruszyć również rabat dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny, który tak jak na Orlenie, wyniesie 40 gr/l.

Daniel Obajtek zmienił zdanie co do obniżek cen paliw?

Już kwietniu pojawiły się pomysły obniżenia marży Orlenu, by spadły ceny paliw. Wówczas Daniel Obajtek tłumaczył, że "to tak nie działa". Najwyraźniej jednak mimo tych słów prezes Orlenu zdołał obniżyć ceny, jednocześnie zostawiając je na tym samym poziomie. Co więcej, raczej nieprzypadkowo identyczną promocję wdrożył Lotos. Tym bardziej że 20 czerwca Komisja Europejska wydała ostateczną zgodę na przejęcie Lotosu przez Orlen.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: