Sklep PGG padł. Polacy rzucili się na węgiel. Po chwili towar został wyprzedany

Sklep internetowy Polskiej Grupy Górniczej był w czwartek chwilowo niedostępny z powodu "przekroczenia maksymalnej liczby jednoczesnych połączeń do witryny". Gdy strona znów zaczęła działać, okazało się, że cały towar w sklepie PGG został wyprzedany.

Sklep PGG padł dziś ok. godz. 16:00 - podaje TVN24. Jak czytamy, niektórzy klienci nie mogli kupić węgla, a przed ich oczami pojawił się komunikat: "Została przekroczona maksymalna liczba jednoczesnych połączeń do witryny sklepu. Proszę spróbować ponownie później".

Więcej informacji z Polski przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Węgiel można kupić w sklepie PGG. Ale towar znika w mgnieniu oka

Okazało się, że problem wystąpił z powodu ogromnego zainteresowania. Sklep internetowy PGG był ponownie dostępny po godz. 17:00, lecz na wirtualnych półkach węgla już nie było.

Przypomnijmy, że sklep Polskiej Grupy Górniczej [LINK] uzupełnia towar we wtorki i czwartki od 16:00. Węgiel jest dostępny do wyczerpania zapasów. Ogromne zainteresowanie kupnem tego surowca powoduje, że e-sklep przeżywa prawdziwe oblężenie. Węgiel można bowiem kupić jedynie za pośrednictwem strony internetowej. "Nie przyjmujemy do realizacji zamówień złożonych telefonicznie ani drogą mailową" - czytamy na stronie sklepu PGG.

Dopłaty do węgla. Senat przyjął ustawę. Opozycja: Pomoc powinna być ograniczona

Senat uchwalił w czwartek (wraz z poprawkami) ustawę o dopłatach do węgla. Przewiduje ona, że gospodarstwa domowe będą mogły kupić surowiec w cenie 996,60 zł za tonę przy zakupie do trzech ton. Z kolei przedsiębiorcy, którzy zaoferują węgiel w cenie ustawowej, otrzymają rekompensaty w wysokości 1073,13 zł za tonę. Na rekompensaty w tym i przyszłym roku zostaną przeznaczone 3 mld zł. W związku z poprawkami wprowadzonymi przez Senat ustawą ponownie zajmie się Sejm.

Zdaniem senatorki Prawa i Sprawiedliwości Marii Koc przyjęta ustawa umożliwi zakup węgla w racjonalnych cenach. W jej ocenie uchwalone przepisy powinny jak najszybciej wejść w życie.

Opozycja ma jednak zastrzeżenia do ustawy. Senator Koalicji Obywatelskiej Leszek Czarnobaj zaznaczył, że pomoc przewidziana w ustawie powinna być ograniczona do najbardziej potrzebujących. Zauważył, że uchwalone przepisy przewidują identyczne wsparcie dla wszystkich, niezależnie od dochodów.

W ocenie senatora opozycji cena ustawowa powinna przysługiwać tylko tym, którzy zarabiają najmniej. Zdaniem Czarnobaja uchwalone przepisy przewidują, że pomoc trafi maksymalnie do miliona osób, a potrzebujących jest znacznie więcej.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Zobacz wideo Brak węgla na rynku podbije jeszcze bardziej ceny prądu?
Więcej o: