Strajk na lotnisku w Paryżu. Odwołano część lotów, jest apel do pasażerów

Na paryskim lotnisku Roissy-Charles de Gaulle (CDG) odwołano w czwartek ok. 10 proc. lotów z powodu strajków personelu naziemnego - powiadomił rzecznik operatora lotniska ADP. Podobne zakłócenia mają wystąpić również w piątek. Protestujący pracownicy domagają się m.in. wyższego wynagrodzenia.

Ruch drogowy wokół lotniska w Paryżu może zostać w piątek zakłócony z powodu planowanych demonstracji w sprawie wyższych płac. Rzecznik ADP zalecił podróżnym, aby na lotnisko dojeżdżali pociągami - podaje Agencja Reutera. Strajk nie powinien jednak spowodować utrudnień na podparyskim lotnisku Orly.

Więcej informacji ze świata przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Port lotniczy im. Mikołaja Kopernika, Wrocław, 21.06.2021 r. Strajki na lotniskach i tysiące odwołanych lotów [LISTA]

Francja. Linie lotnicze mają odwołać część lotów z powodu strajków

Rzecznik francuskiej Naczelnej Dyrekcji Lotnictwa Cywilnego (DGAC) przekazał, że linie lotnicze zostały poproszone o odwołanie w piątek jednego na sześć lotów z lotniska Roissy-Charles de Gaulle, aby poradzić sobie w związku ze strajkiem. Jutro do protestów pracowników operatora lotniska ADP mają dołączyć także pracownicy linii lotniczych, podwykonawcy i inne firmy powiązane z portami lotniczymi.

Chaos i ogromne kolejki na lotniskach. Skąd biorą się problemy i opóźnienia? To działa jak domino Chaos i ogromne kolejki na lotniskach. Skąd biorą się problemy i opóźnienia?

Pracownicy Ryanair strajkują w Hiszpanii. EasyJet zapowiada lipcowe protesty

W czerwcu strajki pracowników odbywały się w wielu europejskich krajach, m.in. w Belgii, Francji, Hiszpanii, Portugalii i we Włoszech, a w lipcu mają odbyć się kolejne. Związki zawodowe reprezentujące linie Ryanair rozpoczęły 30 czerwca kolejne strajki w Hiszpanii - protesty mają trwać do 2 lipca. Strajkować będzie również personel pokładowy linii EasyJet. Protesty odbędą się w dniach 1-3, 15-17 i 29-31 lipca w całej Hiszpanii.

Głównym problemem jest niedobór pracowników związany z pandemią koronawirusa, a ci, którzy już są zatrudnieni, domagają się lepszej płacy i mniejszego obciążenia pracą. Strajki z kolei przekładają się na przeciążenie lotnisk i kolejne odwołane loty.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Zobacz wideo Kunz: Chęć podróżowania jest tak duża, że naprawdę duże lotniska korkują się
Więcej o: