Jagodzianki już w sprzedaży, ale czy nas na nie stać? Ekonomista pokazał cenę z piekarni we Wrocławiu

Ekonomista Rafał Mundry pokazał na Twitterze zdjęcie jagodzianki w cenie 16 zł za sztukę, którą można było kupić w osiedlowej piekarni we Wrocławiu. "Dla mnie to szok" - skomentował.

"16 zł, Wrocław, piekarnia na osiedlu, dziś, 2 lipca 2022" - napisał w sobotę na Twitterze ekonomista Rafał Mundry w komentarzu do opublikowanego zdjęcia, przedstawiającego jagodziankę w tej cenie. W odpowiedzi na wpis internauty, że "ktoś jednak przegina", ekonomista odpowiedział: "Dla mnie szok. A to nie centrum Wrocławia, tylko u mnie na osiedlu. Foto zrobiłem 20 minut temu. Jestem w szoku. Z rabarbarem już tylko po 8 zł".

Droga jagodzianka. A ile kosztują jagody? [CENY]

Wpis Rafała Mundrego spotkał się z dużym zaskoczeniem i niedowierzaniem ze strony internautów. "Słucham? Inflacja inflacją, ale to już jest po prostu wstyd" - czytamy w jednym komentarzu.

"Ktoś, kto jest na najniższej krajowej, musi na tę jagodziankę pracować jakąś godzinę i 15 minut. Chore!" - zauważa kolejny internauta. Na stwierdzenie, że to "chyba jakiś fake", Rafał Mundry odpowiedział: "Sam to foto robiłem. Mam więcej zdjęć".

Ile kosztują jagody? Cena za kilogram jagód waha się od 15-18 zł w Warszawskim Rolno-Spożywczym Rynku Hurtowym "Bronisze" do 30-40 zł w Łódzkim Rynku Hurtowym "Zjazdowa".

Więcej informacji z Polski przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Inflacja w Polsce już ponad 15 proc. Bez tarcz antyinflacyjnych byłaby jeszcze wyższa

Inflacja w Polsce bije kolejne rekordy. Według tzw. szybkiego szacunku Głównego Urzędu Statystycznego inflacja w czerwcu wyniosła 15,6 proc. rok do roku. To najwięcej od 25 lat - konkretnie od marca 1997 r., gdy sięgnęła ona 16,6 proc. Wtedy jednak miała ona tendencję spadkową. Dziś tempo wzrostu cen wciąż nie osiągnęło swojego szczytu.

Warto też pamiętać, że tarcze antyinflacyjne odejmują od "rzeczywistej" (wynikającej tylko ze zjawisk rynkowych) inflacji ok. 1,5-2 pp. - według szacunków Ministerstwa Finansów i NBP. Słowem, gdyby nie tarcze, inflacja w czerwcu przekroczyłaby 17, może 17,5 proc. - pisał na Next.gazeta.pl Mikołaj Fidziński.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Zobacz wideo Dziś świat zachwyca się Maneskinem, ale nie tylko ci Włosi zrobili na świecie muzyczną karierę
Więcej o: