Kryzys branży lotniczej dotknie też Polskę. Zagraniczne linie wycofują połączenia [LISTA]

EasyJet, Lufthansa, British Airways, Eurowings, SAS, KLM, Swiss, Austrian Airlines - najpopularniejsze linie lotnicze wycofują połączenia z polskimi lotniskami. Ma to związek z kryzysem branży lotniczej w całej Europie. Usuwane są połączenia z niemal każdym dużym lotniskiem w Polsce - w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Gdańsku, Katowicach, Wrocławiu.

Jak zwykle na początku wakacji lotniska są oblegane, bo podróże samolotami na letni wypoczynek cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Linie lotnicze przeżywają w tym roku kryzys - zmagają się z niedoborem personelu po pandemii oraz strajkami pracowników, którzy chcą wyższych zarobków po ich obniżce w czasie lockdownów. To wszystko prowadzi do masowo odwoływanych lotów i paraliżu nieba nad Europą

Zobacz wideo Dlaczego loty trwają dziś dłużej niż 10 lat temu?

Kryzys branży lotniczej. Odwołane loty w całej Europie

Kryzys dotknie niestety również Polskę. Można spodziewać się znacznych zmian w połączeniach w całym kraju. O wszystkich utrudnieniach informuje portal lotniczy AeroRoutes, my prezentujemy je poniżej. 

W lipcu między Frankfurtem a Gdańskiem, Katowicami, Krakowem, Poznaniem, Warszawą, Wrocławiem zredukuje swoje połączenia Lufthansa. Zamiast 522 połączeń zostaną 483 połączenia. Podobna redukcja nastąpi w liczbie lotów między Monachium a Gdańskiem, Krakowem, Poznaniem, Warszawą czy Wrocławiem. W sumie to cięcie z 355 to 327 lotów. 

Mniej połączeń będzie również z innym niemieckim miastem - Duesseldorfem. Linie lotnicze Eurowings zmniejszą liczbę połączeń Gdańsk - Duesseldorf w lipcu z 18 do 10, a w sierpniu z 18 do 8. Zredukowane zostaną również loty między Duesseldorfem a Krakowem. W lipcu z 18 do 10, a w sierpniu z 19 do 9. 

Więcej informacji z Polski i ze świata przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Linie lotnicze SAS oraz KLM odwołują loty do Polski

Duże problemy czekają również podróżnych skandynawskich linii lotniczych SAS. W lipcu liczba rejsów pomiędzy Kopenhagą a Gdańskiem ma zostać zmniejszona z 104 do 96, a w sierpniu z 89 do 83. Podobnie obcięte zostaną połączenia Kopenhaga- Kraków - z 9 do 7. Mniej połączeń będzie również z innymi skandynawskimi miastami. W sierpniu na trasie Sztokholm-Warszawa z 16 lotów zostanie 12, a na trasie Oslo-Gdańsk z 2 zostanie 1.  

Znacznie mniej połączeń w wakacje będzie również między stolicą Holandii a Polską. Linie lotnicze KLM zredukowały w sumie 59 połączeń. Między Amsterdamem a Gdańskiem zmniejszono liczbę lotów w lipcu z 84 do 75, w sierpniu z 82 do 79. Podobnie, jeśli chodzi o połączenia Amsterdam - Warszawa (w lipcu ze 121 do 117, w sierpniu ze 121 do 113), Amsterdam - Wrocław (w lipcu z 31 do 24, w sierpniu z 31 do 28), Amsterdam - Kraków (w lipcu z 89 do 82, w sierpniu z 88 do 80), czy Amsterdam - Poznań (w lipcu z 28 do 23, w sierpniu z 29 do 22).

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

British Airways oraz Swiss odwołują loty do Polski

Połączenia redukować będą również szwajcarskie linie Swiss oraz Austrian Airlines. Swiss zmniejszy połączenia Zurych - Warszawa (w lipcu z 66 do 62, w sierpniu z 66 do 61) oraz Zurych-Gdańsk (w lipcu z 66 do 62, w sierpniu z 66 do 61). Natomiast Austrian Airlines ograniczy loty między Krakowem a Wiedniem. Zamiast 62 lotów w lipcu odbędzie się 48, a w sierpniu zamiast 62 będzie to 46 lotów.  

Drobne zmiany, choć niezwykle znaczące, wprowadzają linie EasyJet, które latały między Paryżem a Krakowem. W lipcu na tej trasie zmniejszona zostanie liczba lotów z 31 do 19. Podobne zmiany na lipiec ma British Airways, które zamiast 67 połączeń między Londyn Heathrow a Warszawą wykona jedynie 58. 

Więcej o: