Włoski rząd znalazł "sposób" na chaos na lotniskach. Radzi podróżnym latać tylko z bagażem podręcznym

Prosimy o wchodzenie na pokład, w miarę możliwości, tylko z bagażem podręcznym - zaapelowało do włoskich podróżnych Ministerstwo Infrastruktury. Rząd chce w ten sposób zminimalizować chaos na lotniskach i zapobiec zgubieniu bagażu. Porty lotnicze zostały zmobilizowane do pomocy pasażerom w przypadku opóźnień lotów.

Linie lotnicze przeżywają w tym roku kryzys - zmagają się z niedoborem personelu po pandemii oraz strajkami pracowników, którzy chcą wyższych zarobków po ich obniżce w czasie lockdownów. To wszystko prowadzi do masowo odwoływanych lotów i paraliżu nieba nad Europą oraz chaosu na lotniskach.

Zobacz wideo Dlaczego loty trwają dziś dłużej niż 10 lat temu?

Włochy. Branża lotnicza w kryzysie

Według zapisu z oficjalnej strony włoskiego Ministerstwa Zrównoważonej Infrastruktury i Mobilności odpowiedzialność za chaos na lotniskach rząd przerzuca na zagranicznych przewoźników. "Obecna krytyczna sytuacja i niedogodności dla podróżnych są spowodowane przede wszystkim wpływem na włoski system niewydolności i opóźnień przewoźników z innych europejskich portów lotniczych" - czytamy w oficjalnym komunikacie

Włoski rząd zaproponował podróżnym w związku z tym złagodzenie problemu. Poproszono podróżnych, by zrezygnowali z bagażu rejestrowanego i poprzestali jedynie na bagażu podręcznym, aby zminimalizować ruch na lotniskach. 

Więcej informacji z Polski i ze świata przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Włochy. Rząd radzi ograniczyć się do bagażu podręcznego

"Podróżni są proszeni o wchodzenie na pokład, w miarę możliwości, tylko z bagażem podręcznym, aby uniknąć długiego oczekiwania na odbiór" - czytamy w komunikacie ministerstwa.  

Włoscy urzędnicy obawiają się również, że w związku z chaosem na lotniskach bagaż może nie trafić we właściwie miejsce i zagubić się. 

Oprócz tego minister infrastruktury Enrico Giovannini zaapelował do portów lotniczych o zagwarantowanie poczęstunku i koordynację transportu w przypadku opóźnień wykraczających poza godziny otwarcia lotniska.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: