500 Plus. Jak sprawdzić, kiedy ZUS wypłaci świadczenie? [PORADNIK]

ZUS od 1 czerwca zaczął wypłacać świadczenia 500 Plus w ramach nowego okresu rozliczeniowego. Jednak każdy ze świadczeniobiorców może otrzymać inny termin wypłaty pieniędzy. Jak sprawdzić datę wypłaty? Wyjaśniamy.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych od 1 czerwca zajmuje się wypłatą pieniędzy z programu Rodzina 500 Plus. Świadczenia mogą trafiać na konta świadczeniobiorców w innym terminie niż dotychczas. ZUS przydziela terminy wysyłki pieniędzy losowo.

Więcej informacji z Polski przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Kiedy pieniądze z ZUS? Sprawdź to sam

Zakład może przydzielić wypłatę świadczenia na 2, 4, 7, 9, 12, 14, 16, 18, 20 lub 22 dzień miesiąca. Jeśli płatność wypada na dzień wolny od pracy, to środki zostaną przelane na konto dzień wcześniej.

Termin wypłaty świadczenia 500 Plus można jednak sprawdzić, logując się do PUE ZUS. W tym celu należy wejść na stronę ZUS.pl i kliknąć przycisk "Zaloguj do PUE". Zalogować możemy się przez Profil Zaufany. Po zalogowaniu trzeba upewnić się, że jesteśmy w zakładce "świadczeniobiorca" - widoczna jest u góry ekranu. W kolejnym kroku musimy wybrać świadczenie "500 Plus" z listy po lewej stronie.

W kolejnym kroku należy kliknąć napis "Szczegóły twoich wniosków". Na środku ekranu zobaczymy ich wykaz. Kolejny krok to kliknięcie w konkretny wniosek -  nawet jeśli widoczny jest tylko jeden. To umożliwi nam kliknięcie przycisku "Szczegóły" u dołu ekranu.

Kolejny krok składa się z dwóch kliknięć. Najpierw musimy wskazać wniosek, którego termin wypłaty chcemy poznać. Co istotne musi on mieć status "prawo do świadczenia". W kolejnym kroku klikamy w napis "wypłaty" u dołu ekranu. Data wypłaty świadczenia 500 Plus widoczna będzie w kolejnym oknie.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Zobacz wideo PiS zawalczy o wyborców kolejnymi obietnicami? Kuczyński: Kierujemy się w stronę Grecji
Więcej o: