Strajk we W這szech. Prawie ca造 transport lotniczy zostanie zablokowany. "To przemoc wobec pasa瞠r闚"

Zwi您ki zawodowe linii lotniczych Ryanair zapowiedzia造 strajk, kt鏎y odb璠zie si 17 lipca we W這szech. Tego samego dnia strajki b璠 odbywa si na wszystkich w這skich lotniskach. "Pracownicy maj prawo domaga si swoich praw, ale blokowanie transportu lotniczego jest niedopuszczalne" - skomentowa這 zapowied powszechnych strajk闚 stowarzyszenie konsument闚 Assoutenti Genova.

Związkowcy rozmawiali z przedstawicielami włoskiego Ministerstwa Zrównoważonej Infrastruktury i Mobilności w sprawie poprawy warunków pracy i wyższych płac. Po spotkaniu Włoska Federacja Pracowników Transportu (FILT CGIL) zapowiedziała strajk pilotów i stewardess linii Ryanair, który ma odbyć się w niedzielę 17 lipca – podaje gazeta „Il Messaggero".

Więcej informacji ze świata przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Włochy. Strajk na wszystkich lotnikach. "Blokowanie transportu lotniczego latem jest niedopuszczalne"

Jak czytamy, tego samego dnia "prawie cały włoski transport lotniczy ma zostać zatrzymany". Do strajku przygotowują się bowiem nie tylko pracownicy Ryanaira, ale też innych linii lotniczych. Strajk na wszystkich włoskich lotniskach ogłosił również personel ENAV,  firmy zajmującej się zarządzaniem ruchem lotniczym - podaje włoska gazeta.

Lotnisko Heathrow - zdjęcie z czerwcaLotnisko Heathrow z apelem do linii: Przestańcie sprzedawać bilety na lato

Organizacja konsumencka Codacons skomentowała niedzielny strajk: "To nieodpowiedzialne, spowoduje ogromne niedogodności dla obywateli wyjeżdżających na 鈍i皻a. To prawdziwa przemoc wobec pasażerów" - cytuje komunikat gazeta "Il Messaggero". "Pracownicy mają prawo domagać się swoich praw, ale blokowanie transportu lotniczego latem jest niedopuszczalne" - ocenia stowarzyszenie konsumentów Assoutenti.

Włochy. Rząd zaleca, aby brać do samolotów tylko bagaż podręczny

W zeszłym tygodniu włoskie Ministerstwo Zrównoważonej Infrastruktury i Mobilności zaapelowało do podróżnych, aby najlepiej zabierali ze sobą na pokład samolotów tylko bagaż podręczny. Rząd chce w ten sposób zminimalizować chaos na lotniskach i zapobiec zgubieniu bagażu. Porty lotnicze zostały zmobilizowane do pomocy pasażerom w przypadku opóźnień lot闚.

Walizka (zdjęcie ilustracyjne)Włoski rząd radzi podróżnym latać "jedynie z bagażem podręcznym"

Z powodu strajków mogą wystąpić opóźnienia lotów. Warto przypomnieć, że pracownicy linii Ryanair strajkują również w Hiszpanii. Pierwszy strajk miał miejsce w dniach 30 czerwca-2 lipca i doprowadził do zawieszenia 10 lotów. Drugi strajk rozpoczął się 12 lipca i potrwa do 15 lipca. Protesty pracowników odbywają się na dziesięciu hiszpańskich lotniskach.

Kolejne strajki przewoźnika zaplanowano na 18-21 lipca oraz 25-28 lipca. Również pracownicy hiszpańskiego EasyJet rozłożyli strajki na kilka tygodni. Pierwsze odbyły się 1-3 lipca. Kolejne zaplanowano na 15-17 lipca oraz 29-31 lipca.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Zobacz wideo Kunz: Chęć podróżowania jest tak duża, że naprawdę duże lotniska korkują się
Wi璚ej o: