Dorota Arciszewska-Mielewczyk, b. posłanka PiS, ma nową fuchę: jest w radzie nadzorczej Energa-Operator

Dorota Arciszewska-Mielewczyk, była posłanka PiS, trafiła do rady nadzorczej Energa-Operator - dowiedziało się Radio Zet. To już jej druga praca w państwowej spółce. Arciszewska-Mielewczyk jest prezeską Polskich Linii Oceanicznych.

Była posłanka Prawa i Sprawiedliwości jest prezeską Polskich Linii Oceanicznych od grudnia 2019 r. Przypomnijmy, stanowisko objęła po tym, jak przegrała w październiku 2019 r. wyborczy pojedynek o senatorski mandat z Kazimierzem Kleiną z Koalicji Obywatelskiej. Tym samym zakończyła 22-letni okres pracy w parlamencie. Wcześniej Polskimi Liniami Oceanicznymi kierował Krzysztof Adamczyk.

To nowy etap w życiu, wytyczam sobie nowe cele. Na pewno będę chciała wykorzystać moje doświadczenie z jak najlepszym skutkiem. Zawsze z całą mocą angażowałam się w to, co robię, dlatego zamierzam pracować dla PLO na wysokim poziomie

- obwieściła po wyborze Dorota Arciszewska-Mielewczyk.

Więcej informacji z Polski przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

 Posłanka PiS Dorota Arciszewska-Mielewczyk Była posłanka PiS stanie na czele Polskich Linii Oceanicznych

Dorota Arciszewska-Mielewczyk ma nową fuchę. Trafiła do rady nadzorczej Energa-Operator 

Natomiast pod koniec czerwca 2022 r. Dorota Arciszewska-Mielewczyk trafiła do rady nadzorczej Energa-Operator - ustalił reporter Radia Zet Maciej Bąk. W spółce będzie nadzorować prezeskę Alicję Barbarę Klimiuk, która w 2019 r. została członkinią PiS.

Natomiast w Polskich Liniach Oceanicznych Dorotę Arciszewską-Mielewczyk nadzoruje w radzie m.in. Dorota Płotka, gdyńska radna Prawa i Sprawiedliwości.

Wynagrodzenie roczne dla członka rady nadzorczej w grupie kapitałowej Energa wynosiło w 2019 r. ok. 79 tys. zł.

Daniel Obajtek, 2022 (zdjęcie ilustracyjne) Obajtek ma nowe stanowisko. Został powołany do Rady Nadzorczej Energi

Kim jest Dorota Arciszewska-Mielewczyk?

Dorota Arciszewska-Mielewczyk jest absolwentką wydziału administracyjnego Wyższej Szkoły Morskiej w Gdyni oraz wydziału ekonomiki transportu Uniwersytetu Gdańskiego. W Sejmie pracowała w komisji integracji europejskiej, komisji transportu i łączności, komisji infrastruktury oraz komisji rolnictwa i rozwoju wsi. Przewodniczyła też polsko-japońskiej grupie parlamentarnej.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Zobacz wideo Kaczyński zarzuca Tuskowi "zmiany psychiczne". Komentuje rzecznik PiS
Więcej o: