Wakacje 2022. Tysiące odwołanych lotów w sierpniu. Najwięcej dotyczy linii Turkish Airlines

W Europie odwołano blisko 16 tysięcy lotów, które miały odbyć się w sierpniu. Najwięcej z nich obsługiwać miała linia Turkish Airlines. Liczba odwołanych połączeń w Europie jest o 2 proc. wyższa niż średnia dla całego świata.

W Europie odwołano dokładnie 15 788 lotów, które były zaplanowane na sierpień, czyli jeden z najważniejszych, wakacyjnych miesięcy. Na całym świecie zrezygnowano z 25,4 tysiąca połączeń. 60 proc. z nich odwołano na Starym Kontynencie. Informacje zostały przekazane przez hiszpański portal Hosteltur, powołujący się na dane firmy Cirium, która analizuje dane rynku lotniczego.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Wakacje 2022. Tysiące odwołanych lotów w sierpniu. Powodem braki kadrowe i duży popyt

Według najnowszych danych średnia liczba odwołanych lotów może wynieść nawet 818 połączeń. Co oznacza, że 4,4 miliona pasażerów nie wyruszy w podróż. Jest to spowodowane brakami kadrowymi oraz strajkami pracowników - zarówno obsługi naziemnej, jak i załóg samolotów przy jednoczesnym wysokim popycie na podróże lotnicze - przekazuje portal Hosteltur.

Zobacz wideo Linie lotnicze wstrzymują loty nad Ukrainą. Co dalej?

Wakacje 2022. Tysiące odwołanych lotów w sierpniu. Najwięcej z linii Turkish Airlines

Najwięcej lotów odwołały linie Turkish Airlines. Zrezygnowano z 4408 lotów (minus 9,6 procent), z czego połowa z nich to wyloty ze Stambułu. Ponadto zawieszono około 46 tras lub ograniczono liczbę połączeń na danych odcinkach.

Linie lotnicze British Airways również są w czołówce z największą liczbą odwołanych połączeń. Anulowano 3,6 tys. lotów (minus 13,9 procent). Linie EasyJet odwołały 2045 lotów (minus 3,8 procent), a Lufthansa 1888 lotów (minus 4,7 procent). Wizz Air zrezygnował z 1256 połączeń (minus 4,4 procent), natomiast KLM z 944 (minus 4,6 procent). W sumie zrealizowanych zostanie w sierpniu około 14 tys. połączeń.

Więcej o: