Rachunek Doroty Chorosińskiej za paliwo zwala z nóg. Posłanka PiS wydała na benzynę ponad 33 tys. zł

Posłanka PiS Dominika Chorosińska od połowy listopada 2019 r. do końca 2020 r. wydała na paliwo ponad 33 tysiące złotych. Kwota ta oficjalnie dotyczy jedynie przejazdów związanych z wykonywaniem mandatu poselskiego. Posłanka wydała na benzynę więcej niż wynosiło w tym czasie roczne wynagrodzenie osoby z pensją minimalną.

Dominika Chorosińska jest posłanką Prawa i Sprawiedliwości od 2019 r. Zanim rozpoczęła polityczną karierę, była znaną aktorką. Widzowie telewizyjni mogą kojarzyć ją m.in. z serialu "M jak Miłość".  Chorosińska  pracowała również w mediach. Była jedną z prowadzących publicystyczno-satyryczne audycje "W tyle wizji" na antenie TVP

Zobacz wideo "Nie polecę, nie warto", czyli jak oszczędzić na wakacjach. Bronek radzi w "Co tak drogo"

Dorota Chorosińska, posłanka PiS wydała na przejazdy 33 tys. zł

W sprawozdaniu wydatkowym prowadzanego przez Chorosińską biura poselskiego wykazała ona, że na "koszty przejazdu w związku z wykonywaniem mandatu poselskiego" od połowy listopada 2019 r. do końca 2020 r. przeznaczyła 33 400 złotych. Przypomnijmy dla porównania, że w 2020 roku roczny dochód z pensji minimalnej wynosił 31 200 złotych

Dziennikarze money.pl wyliczy, że przy ówczesnych cenach benzyny i średnim zużyciu paliwa w wysokości 8 litrów na 100 km, posłanka musiała wyjeździć ok. 100 tys. km w 13,5 miesiąca. Tymczasem średni roczny przebieg samochodów w Polsce wyniósł 8607 km - według danych raportu Odyssee-Mure.

Więcej informacji z Polski i ze świata przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Ile kosztuje nas paliwo dla posłów?

Z informacji przedstawionych przez "Fakt" wynika, że między końcówką 2019 a końcem 2020 roku parlamentarzyści przejechali "w ramach obowiązków poselskich" aż 15 mln kilometrów. Jeżeli posłowie wybierają się w podróż, w ramach swoich obowiązków przysługuje im zwrot kosztów paliwa. "Fakt" wyjaśnia, że jest to maksymalnie 3500 km miesięcznie, za które można otrzymać dopłatę do paliwa w wysokości 2925 zł. Całkowity limit dopłat do paliwa wynosi 40 954,20 zł.

Więcej o: