Czy 24 lipca to niedziela handlowa? Czy sklepy są jutro otwarte? Kiedy niedziela handlowa?

Gdzie jutro zrobimy zakupy? Które sklepy będą jutro otwarte? Czy 24 lipca to niedziela handlowa? Jutro będzie niedziela niehandlowa - zakupy zrobimy m.in. w sklepach prowadzonych przez właściciela lub jego rodzinę, np. w Żabkach, które opierają się na franczyzie, a także na stacjach benzynowych. Otwarta jest również gastronomia.

Zakaz handlu w niedzielę wszedł w życie cztery lata temu. Początkowo niehandlowa była tylko jedna niedziela w miesiącu. Co roku prawo zaostrzano, a od 2020 roku ustawa przewiduje siedem niedziel handlowych w roku.

Jan Krzysztof Ardanowski w czasie spotkania ministrów rolnictwa Grupy Wyszehradzkiej podczas targów Polagra 2020, Poznań, 28.09.2020 r.Brakuje cukru? Poseł PiS: Nie zachowujmy się jak stado baranów

Czy 24 lipca to niedziela handlowa? Czy sklepy są jutro otwarte? Gdzie zrobić zakupy?

24 lipca to niedziela niehandlowa. Sklepy wielkopowierzchniowe i centra handlowe będą zamknięte. Z zakazu handlu wyłączone są jednak stacje benzynowe, kwiaciarnie, gastronomia czy apteki. Otwarte mogą być również sklepy prowadzone przez właściciela lub jego rodzinę. Dzięki temu mogą być otwarte sklepy typu Żabka, które opierają się na franczyzie.

Osiedle mieszkaniowe w Olsztynie (zdj. ilustracyjne)Podatki lokalne wzrosną najmocniej od 25 lat. Zapłacimy więcej za handel

Zakaz handlu uszczelniony

Mimo zakazu handlu większość sieci handlowych w Polsce w połowie ubiegłego roku zaczęła otwierać się w każdą niedzielę. Ustawa miała bowiem lukę, która pozwalała działać w ten dzień sklepom o statusie placówki pocztowej. Korzystało z niej wiele sieci m.in. Biedronka, Lidl, Carrefour, Auchan, Kaufland i inne.

Więcej informacji z Polski przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Od 1 lutego 2022 r. w niedziele niehandlowe mogą działać tylko sklepy o statusie placówki pocztowej, które wykażą jednocześnie, że z tego tytułu osiągają co najmniej 40 proc. przychodów.

Kiedy niedziela handlowa? [KALENDARZ]

Niedziele handlowe w 2022 roku określono ustawowo. Ich terminy związane są z wydarzeniami, które zwiększają ruch w sklepach, jak święta oraz zakończenie i rozpoczęcie roku szkolnego. Pozostałe niedziele handlowe w 2022 roku:

  • 28 sierpnia 2022 r.
  • 11 grudnia 2022 r.
  • 18 grudnia 2022 r.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Zobacz wideo Andrzej Duda nawiązał do inflacji: Ja też płacę rachunki. Ja też robię zakupy
Więcej o: