Cukru w sklepach nie ma, a na Allegro tysiące aukcji. Wśród nich oferta sentymentalna: 725 zł za 1 kg

W sklepach brakuje cukru albo jego sprzedaż jest reglamentowana, cena produktu rośnie, więc klienci wykupują go w panice. Okazuje się jednak, że cukru nie brakuje na internetowych portalach sprzedażowych. Na Allegro aukcji z cukrem są tysiące. Ceny za kilogram są jednak dużo wyższe niż te w sklepach.

Brak cukru w wielu sklepach i narzucone przez przedsiębiorców limity w jego sprzedaży, to jeden z głównych tematów, którym w ostatnich dniach żyją Polacy. - Można zakupić maksymalnie 10 kilogramów - mówi przedstawiciel największych sieci spożywczych. - Klienci kupują więcej, niż realnie potrzebują - dodają. I ostrzegają jednocześnie, że rozchwytywany produkt zdrożeje, z powodu coraz wyższych kosztów produkcji. Chodzi zarówno o ceny buraka cukrowego, jak i energii. 

Zobacz wideo "Zaczynamy jeść luksusowo, mimo zwykłości". Dlaczego warzywa tyle kosztują?

Cukier. Czy da się kupić cukier w internecie?

Sprawdziłem więc, czy cukier da kupić się w internecie. Po wpisaniu hasła "cukier" w Allegro, popularną platformę do e-handlu, zobaczyłem ponad 66 tys. aukcji. Wiele dotyczy oczywiście cukrów specjalistycznych, czy rzadziej spotykanych w sklepach jak np. cukier brzozowy, czy cukier do waty cukrowej.  

Część ofert dotyczy jednak cukru białego popularnych marek takich jak Diamant czy Polski Cukier, które jeszcze do niedawna leżały na półkach w każdym sklepie. Cena cukru na platformie jest jednak znacznie wyższa, niż ta, do której przyzwyczaili się konsumenci. 

Brak cukru. Ile kosztuje cukier na Allegro?

Cena za 1 kg cukru w sklepach wyniosła w czerwcu 3,92 zł. Eksperci twierdzą, że w lipcu jest to już średnio powyżej 4 zł. W niektórych miejscach, jak np. w Lidlu, 1 kg cukru kosztuje nawet 4,99 zł.

Rozpiętość w cenach cukru na Allegro jest duża. Najniższe ceny zaczynają się od 7-8 zł za kilogram. Najwięcej ofert oscyluje jednak wokół 10-12 zł, czyli dwa razy drożej niż w sklepie. Cukier na platformie sprzedawany jest również w zestawach. Za 10 kg cukru sprzedawcy oczekują od 80 zł do ponad 100 zł. Do wymienionych cen należy oczywiście doliczyć koszty przesyłki.

Co ciekawe na Allegro można kupić nie tylko cukier z polskich cukrowni. Wielu sprzedawców oferuje również cukier z Niemiec, czy z Czech. Ich cena na platformie niewiele różny się od ceny polskich produktów. Za zagraniczny cukier należy zapłacić około 9 zł.  

Więcej informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl

1 kilogram cukru za 725 zł. "Postanowiłem się go pozbyć"

Ku naszemu zdziwieniu jeden z użytkowników na platformie Allegro Lokalnie wystawił do licytacji kilogram białego cukru w cenie 725 zł. W opisie aukcji czytamy, że "Licytacja obejmuje 1 kilogram czystego polskiego cukru wyprodukowanego w najwyższych standardach, mimo to, że stanowi dla mnie dużą wartość sentymentalną postanowiłem się go pozbyć. Strzeżenie go jest zbyt dużą odpowiedzialnością dla mnie". Trudno zatem traktować tę ofertę serio i zapewne w tym roku wystawiającemu nie uda się uzyskać kwoty, której żąda za 1 kg. 

Cukier za 725 złCukier za 725 zł Allegro Lokalnie

Więcej o: