Serwis z ofertami pracy dla branży IT, No Fluff Jobs przedstawił, jak wygląda praca w branży na początku tego roku. Porównano go również do analogicznego okresu w 2021 roku. Okazuje się, że przybywa ogłoszeń i wzrastają zarobki dla specjalistów.
Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.
Przez ten czas na portalu pojawił się wzrost liczby ogłoszeń dla pracowników IT i to na poziomie 97 proc. Według kalkulatora wynagrodzeń No Fluff Jobs, wzrosła również mediana górnych oraz dolnych wynagrodzeń. Dotyczy to umów o pracę (dolne widełki wzrosły o 10 proc., górne o 12 proc.) oraz kontraktów B2B (dolne wzrosły o 9 proc., górne o 14 proc.).
W I połowie 2021 roku specjaliści z branży IT otrzymywali wynagrodzenia w przedziale od 13,3 do 18,5 tys. złotych netto (+VAT). W przypadku umów o pracę ta kwota wynosiła od 10 do 15,2 tys. złotych brutto. W analogicznym okresie tego roku zarobki oscylują w granicach 14,5 do 21 tys. złotych netto (+VAT) - dotyczy to umów B2B. Pracownicy zatrudnieni na podstawie umowy o pracę otrzymali w tym roku od 11 do 17 tys. złotych brutto - przekazuje portal nofluffjobs.com.
W tym roku wyższe wynagrodzenia otrzymali specjaliści, którzy nie zajmują się bezpośrednio branżą IT. Na pierwszym miejscu znalazły się osoby, które odpowiadają za Project Management. Przy umowie B2B można zarobić od 15,1 do 21 tys. złotych netto (+VAT). Kolejne miejsce zajęli pracownicy obszarów Product Management (od 15 do 21 tys. złotych netto (+VAT) oraz Business Analysis (od 14,2 do 20,1 tys. złotych netto (+VAT).
Będąc zatrudnionym na podstawie umowy o pracę Product i Project Management zarabiają najwięcej. Product Management może liczyć na zarobki w okolicach od 14 do 19,5 tys. złotych brutto (w I połowie zeszłego roku specjaliści na tym stanowisku mogli liczyć na oferty pracy z zarobkiem od 13,4 tys. do 18 tys. złotych brutto). Natomiast Project Management może zarobić od 12 do 18 tys. złotych brutto.
Trzecie miejsce zajęli specjaliści UX. Osoby odpowiedzialne za projektowanie doświadczeń użytkowników mogą liczyć na zarobki w okolicach od 10,9 do 15,8 tys. złotych brutto - w I połowie 2021 roku na tym stanowisku oferowano zarobki od 9 tys. do 12,5 tys. złotych brutto.