USA. Gigantyczna wygrana w loterii. Zwyciężył tylko jeden los

Prawie 1,3 miliarda dolarów wygrał w amerykańskiej loterii Mega Millions mieszkaniec stanu Illinois. Wygrany los był jedynym zwycięskim w wielkiej piątkowej kumulacji.

Od 29 losowań, czyli od 15 kwietnia, nikt nie wytypował prawidłowo wszystkich sześciu liczb. Jedna z największych wygranych historii padła w piątek 29 lipca. Mieszkaniec stanu Illinois wygrał 1,28 miliarda dolarów. Jest to trzecia co do wielkości wygrana w historii1 loterii w Stanach Zjednoczonych. 

USA. Wielka wygrana w loterii Mega Millions

Według megamillions.com w piątkowym losowaniu wygrał tylko jeden kupon. Zwycięskie liczby to: 13, 36, 45, 57, 67, a Mega Ball to: 14.

Jesteśmy podekscytowani, że byliśmy świadkami jednej z największych wygranych w historii Mega Millions. Nie możemy się doczekać, żeby dowiedzieć się, kto wygrał i wkrótce złożyć zwycięzcy gratulacje!

- zakomunikował dyrektor loterii Ohio Pat McDonald, pełniący funkcję dyrektora głównego konsorcjum Mega Millions.

Więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Szansa na główną wygraną w loterii Mega Millions wynosiła 1 do 302,5 miliona.

Zwycięzca może zdecydować się na jeden z dwóch wariantów: na jednorazową wypłatę wygranej sumy pomniejszonej o podatki, czyli 747,2 miliona dolarów (na taką opcję decyduje się większość wygrywających), albo wypłacanie kwoty 1,28 mld dolarów w corocznych ratach przez 30 lat.

Piąta wygrana w tym roku

Piątkowa wygrana to piąty zwycięski kupon w jackpot Mega Millions w tym roku. 28 stycznia mieszkaniec Kalifornii wygrał 426 mln dolarów, następnie 128 mln dolarów wygrano 8 marca w Nowym Jorku. Trzeci zwycięski kupon padł 12 kwietnia. Wygrano wówczas 110 mln dolarów w Minnesocie, była to pierwsza wygrana w Mega Millions w tym stanie. Ostatni zwycięski kupon padł 15 kwietnia w stanie Tennessee. Wtedy wygrano 20 mln dolarów.

Rekordową wygraną w amerykańskiej loterii odnotowano 23 października 2018 roku. Zwycięzca z Karoliny Południowej zgarnął wtedy 1,537 mld dolarów. Jest to również największa na świecie nagroda w loterii wygrana na pojedynczym losie.

Zobacz wideo Naukowcy policzyli, kiedy spotkamy kosmitów. Czym jest paradoks Fermiego?
Więcej o: