Partia soku dla dzieci firmy HiPP wycofana z rynku. "Obecność cząstek o właściwościach magnetycznych"

GIS wydało ostrzeżenie w sprawie partii soku HiPP dla dzieci po czwartym miesiącu życia. Powodem alertu jest "obecność drobnych cząstek o właściwościach magnetycznych"

Aktualizacja. HiPP wyjaśnia: Zanieczyszczenia nie stanowią zagrożenia dla zdrowia i życia dzieci

HiPP Polska Sp. z o.o. przesłał do redakcji oświadczenie, w którym wyjaśnia, co zrobić z produktem. Publikujemy je w całości. 

W wyniku zgłoszenia od konsumenta Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny wykrył zanieczyszczenia w pojedynczych butelkach soku HiPP 100 proc. SOK  Słodkie Jabłka (200 ml) o numerze partii LA98967, z datą minimalnej trwałości 31.10.2023.

Zapewnienie bezpieczeństwa i najwyższej jakości produktów jest zawsze naszym najwyższym priorytetem, dlatego zgłoszenie potraktowaliśmy niezwykle poważnie. Natychmiast wstrzymaliśmy dostawy produktu. Powiadomiliśmy również o sytuacji naszych klientów handlowych wraz z decyzją o wycofaniu tej partii ze sklepów. W trybie pilnym zleciliśmy niezależnemu laboratorium badania otrzymanych od konsumenta próbek. Wyniki jednoznacznie potwierdzają, że zanieczyszczenia, które były przedmiotem zgłoszenia, nie stanowią zagrożenia dla zdrowia i życia dzieci.

Jeśli zakupiliście Państwo HiPP 100 proc. SOK Słodkie Jabłka (200 ml) o numerze partii LA98967, z datą minimalnej trwałości 31.10.2023, możecie Państwo w każdej chwili skontaktować się z Serwisem dla Rodziców HiPP wysyłając wiadomość przez formularz https://hipp.pl/kontakt/hipp-serwis-dla-rodzicow-formularz  i dokonać wymiany produktu.

*****

Główny Inspektorat Sanitarny przekazał, że w sprawie partii soku HiPP dla dzieci po czwartym miesiącu życia do inspektoratu wpłynęła skarga od konsumenta. "W wyniku działań Państwowej Inspekcji Sanitarnej w związku ze skargą konsumenta potwierdzono obecność drobnych cząstek o właściwościach magnetycznych w określonej poniżej partii produktu" - czytamy w komunikacie. 

Zobacz wideo Fontanny nie służą do kąpieli. W wodzie żyją zarazki

"Cząstki o właściwościach magnetycznych" w partii soków dla dzieci firmy HiPP

Jak podkreśla GIS, "obecność ciał obcych w produkcie sprawia, że nie nadaje się on do spożycia przez ludzi". Klienci, którzy zakupili sok z wadliwej partii nie powinni spożywać tego produktu ani podawać go dzieciom. 

Komunikat dotyczy produktu:

  • Nazwa produktu: HIPP 100 proc. Słodkie Jabłka po 4 miesiącu 200 ml;
  • Numer partii: LA98967;
  • Data minimalnej trwałości: 31.10.2023;
  • wyprodukowano w UE dla HIPP Polska Sp. z o.o., ul. Giełdowa 1, 01-211 Warszawa.

Firma HiPP Polska zablokowała już wydawanie produktów objętych ostrzeżeniem GIS z magazynu. "Rozpoczęła zawiadamianie kontrahentów o konieczności zablokowania produktów do dalszej sprzedaży do czasu wyjaśnienia sprawy. W firmie HiPP prowadzone są intensywnie działania wyjaśniające" - czytamy w oświadczeniu inspektoratu.

Etykieta produktu wycofanego przez GISEtykieta produktu wycofanego przez GIS fot. GIS

Postępowanie wyjaśniające w tej sprawie prowadzą także Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej we współpracy z podmiotem odpowiedzialnym za produkt.

Aktualne ostrzeżenia Głównego Inspektoratu można sprawdzać na stronie www.gov.pl/web/gis/ostrzezenia

Przeczytaj więcej informacji z Polski na stronie głównej Gazeta.pl.