Hrubieszów. Ksiądz uwierzył, że pieniądze na koncie są zagrożone. Stracił 200 tys. zł

Ksiądz padł ofiarą oszustwa. Uwierzył, że pieniądze na jego koncie są zagrożone, a mężczyzna, który się z nim w tej sprawie kontaktuje, jest policjantem. Duchowny stracił ponad 200 tysięcy złotych.

Ksiądz jednej z parafii powiatu hrubieszowskiego (woj. lubelskie) odebrał telefon od mężczyzny podającego się za policjanta, który przekazał mu, że włamano się na jego konto bankowe. Twierdził, że w sprawie jest już prowadzone śledztwo. Poprosił również duchownego o pomoc.

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Zobacz wideo Ransomware to już prawdziwa plaga. Straty firm są liczone w miliardach dolarów [TOPtech]

Hrubieszów. Ksiądz padł ofiarą oszustów

Aby zabezpieczyć swoje pieniądze, ksiądz miał potwierdzać dokonywane przez rzekomego policjanta czynności. "Zgodnie z instrukcją duchowny autoryzował operacje na koncie i przekazał telefonicznie kody aktywacyjne, które przychodziły w sms-ach. W efekcie przestępcy zdołali pozyskać z konta duchownego kwotę ponad 200 tysięcy złotych" - czytamy w komunikacie opublikowanym 1 sierpnia przez KPP Hrubieszów.

Fałków. Na proboszcza czekało około 100 parafian i taczka. Stanęli w obronie organistkiNa proboszcza czekało 100 parafian i taczka. Stanęli w obronie organistki

Policja ostrzega: Oszuści doskonalą metody, wywierają presję. Ich ofiarą może paść każdy

Policjanci w komunikacie podkreślają, że oszuści cały czas udoskonalają metody swojej działalności i wykorzystują każdą okazję, aby wyłudzić pieniądze. "Ofiarą tego typu przestępstw może paść każdy, niezależnie od wykonywanego zawodu, zajmowanego stanowiska czy pełnionej funkcji.

Zanim pochopnie podejmiemy działanie, rozłączmy się i dajmy sobie czas na zastanowienie. Oszuści wywierają na nas presję czasową, wprowadzają do rozmowy element zagrożenia, co już powinno budzić nasze podejrzenia. Zawsze tego typu informacje możemy sprawdzić rozłączając się i dzwoniąc na telefon alarmowy 112" - czytamy.

Ks. Andrzej DębskiBiałystok. "GW": Obsceniczna korespondencja księdza. Został zawieszony

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina. 

Więcej o: