Posłowie nie zmarzną. "SE": Kilkanaście milionów złotych na ogrzewanie Sejmu

"Super Express" dotarł do projektu budżetu Kancelarii Sejmu na przyszły rok. Z dokumentu wynika, że na ogrzewanie Sejmu zostanie przeznaczone prawie trzy razy więcej pieniędzy niż jeszcze dwa lata temu.

Z całego kraju napływają informacje o podwyżkach cen ogrzewania. Wielu Polaków obawia się, że tegoroczna jesień i zima mocno obciąży ich domowy budżet. Tymczasem "Super Express" dotarł do projektu wydatków Kancelarii Sejmu. Jak czytamy, na ogrzewanie w przyszłym roku zaplanowano prawie trzy razy więcej pieniędzy niż jeszcze w 2020 roku.

Zobacz wideo Jak przygotować się na zimę? "Ważna jest efektywność energetyczna"

Rosnące koszty ogrzewania. "Super Express" dotarł do budżetu Kancelarii Sejmu

"Super Express" podaje, że w przyszłym roku na energię i ciepło Sejm planuje przeznaczyć 16 mln 786 tys. zł. Tymczasem jeszcze dwa lata temu Kancelaria Sejmu przeznaczyła na energię 6,3 mln zł. "Kancelaria Sejmu nie odpowiedziała na nasze pytania, ile wynosi szacunkowa kwota za energię na cały rok 2022 r. ani ile wydano w 2021 r." - dodał tabloid. 

W projekcie podkreślono, że w związku z podwyżkami cen, "rosną planowane wydatki na: energię elektryczną, cieplną, wodę, sprzęt i materiały eksploatacyjne oraz paliwo", ale także na służbowe podróże krajowe, zakup żywności czy zakwaterowanie posłów w stolicy.

Więcej aktualnych wiadomości z kraju znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Węgla w Polsce zabraknie? Mowa o nawet trzech-czterech milionach ton

W najbliższym sezonie grzewczym może zabraknąć nawet trzech-czterech milionów ton węgla, co stanowi połowę zapotrzebowania gospodarstw domowych. Według Bogusława Ziętka, na którego powołuje się "Super Express", w rzeczywistości oznacza to, że "tylko jedno na trzy gospodarstwa będzie dobrze ocieplone". Jak pisaliśmy, problemem jest przede wszystkim brak surowca dla odbiorców indywidualnych oraz lokalnych ciepłowni - to właśnie oni korzystali w głównej mierze z węgla rosyjskiego, na który zostało wprowadzone embargo.

Więcej o: