Wizz Air wznowi loty do Moskwy. "Wspieramy branżę turystyczną zgodnie z przepisami"

Wizz Air od października wznowi loty z Abu Zabi do Moskwy - podaje Agencja Reutera. Przewoźnik zawiesił pod koniec lutego wszystkie połączenia do Rosji w odpowiedzi na jej inwazję na Ukrainę.

Wizz Air Abu Dhabi, spółka joint venture pomiędzy węgierską linią lotniczą a funduszem majątkowym Abu Dhabi ADQ, uruchomi pierwsze loty z Abu Zabi do Moskwy 3 października - informuje Agencja Reutera. Z informacji dostępnych na stronie przewoźnika wynika, że bilet w jedną stronę kosztuje od 359 dirhamów. Według aktualnego kursu walut to ok. 450 zł za osobę.

Więcej informacji ze świata przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Linie lotnicze Wizz Air znów będą latać do Moskwy

- Obsługujemy sieć 34 miejsc docelowych w promieniu pięciu godzin lotu od Abu Zabi, zapewniając bardzo niskie ceny do różnych miejsc docelowych. Wspieramy branżę turystyczną w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, wzmacniając połączenia regionalne i globalne, zgodnie z przepisami w poszczególnych krajach - powiedział dyrektor zarządzający Wizz Air Abu Dhabi Michael Berlouis w rozmowie z gazetą "Gulf News".

Przewoźnik Wizz Air w październiku 2021 r. zapowiadał, że w grudniu 2021 r. uruchomi loty z Abu Zabi do Moskwy. Jednak 27 lutego br. linie zawiesiły wszystkie loty do Rosji po jej inwazji na Ukrainę. Z kolei inni przewoźnicy ze Zjednoczonych Emiratach Arabskich, w tym linie Emirates, kontynuowali rejsy do Rosji również po ataku na Ukrainę - wskazuje Agencja Reutera.

Wizz Air pomagał uchodźcom z Ukrainy. Zaoferował 100 tys. darmowych biletów

Węgierskie tanie linie lotnicze uruchomiły w marcu program wsparcia dla ukraińskich uchodźców. Wizz Air tuż po wybuchu wojny w Ukrainie zaoferował 100 tysięcy bezpłatnych miejsc na wszystkich lotach europejskich z krajów graniczących z Ukrainą, a więc z Polski, Słowacji, Węgier i Rumunii.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Zobacz wideo "Nie polecę, nie warto", czyli jak oszczędzić na wakacjach. Bronek radzi w "Co tak drogo"
Więcej o: