Od 11 lipca pocztowcy mogli się zgłosić do dobrowolnego szkolenia strzeleckiego "Powitanie z bronią". Zainteresowanie było większe niż liczba dostępnych miejsc. Na szkolenie uda się 1 tys. pracowników.
Ogromne zainteresowanie programem „Powitanie z bronią" wśród pracowników Poczty dowodzi, jak potrzebne są tego typu inicjatywy. Jesteśmy Firmą, która odgrywa istotną rolę w systemie bezpieczeństwa państwa, dlatego chcemy, aby Pocztowcy byli gotowi stawić czoła różnym sytuacjom kryzysowym. Stąd też szereg inicjatyw, jakie podejmujemy w tym zakresie oraz nasze partnerstwo z Wojskami Obrony Terytorialnej
- podkreśla Tomasz Zdzikot, prezes Poczty Polskiej.
Do "Powitania z bronią" mogli zgłosić się wszyscy zatrudnieni w Poczcie Polskiej - od listonoszy, po przedstawicieli obsługi klienta czy administracji, z wyłączeniem pracowników ochrony oraz tych, którzy już mają pozwolenia na broń, są członkami klubów strzeleckich lub mają doświadczenie strzeleckie.
Więcej informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl
W ramach szkolenia odbędą cztery godziny zajęć teoretycznych i praktycznych. Zapoznają się w ich czasie z m.in. z zasadami bezpieczeństwa posługiwania się bronią oraz spróbują własnych sił na strzelnicy.
Nasz nowy program "Powitanie z bronią" to nie tylko szansa na zapoznanie się z podstawową wiedzą o środkach obrony osobistej i zasadami posługiwania się bronią. Wspólne szkolenie stwarza także możliwość spotkania się z innymi Pocztowcami, integrując lokalne środowisko pracowników
- zauważa Marek Makuch, dyrektor Centrum Kadr i Szkoleń Poczty Polskiej.
Poczta Polska nie wyklucza kolejnej edycji inicjatywy ze względu na duże zainteresowanie wśród pracowników.
W komunikacie spółka informuje, że współpracuje z Wojskami Obrony Terytorialnej. W maju Poczta Polska "wprowadziła program 'Ramię w Ramię z WOT', którego celem jest aktywizacja pracowników do wstąpienia w szeregi 'Terytorialsów', a także kształtowanie i promowanie postaw patriotyczno-obywatelskich. Poczta Polska, która jest jednym z największych pracodawców w kraju, stwarza Pocztowcom atrakcyjne warunki do łączenia pracy ze służbą na rzecz obronności i bezpieczeństwa państwa".
"Poczta Polska jako jedyny operator pocztowy o statusie przedsiębiorcy o szczególnym znaczeniu gospodarczo-obronnym oraz operator wyznaczony realizuje m.in. zadania w zakresie współdziałania z Wojskową Pocztą Polową. Spółka bierze także udział w mobilizacyjnym rozwinięciu Sił Zbrojnych RP. Jako jedna z kluczowych strategiczna instytucja państwa, w czasie wojny czy poważnego kryzysu Poczta Polska podlega militaryzacji" - czytamy na stronie spółki.
Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.