Polacy nawet za granicą nie uciekną przed Żabką. Sklep znalazł się w niemieckiej fabryce Tesli

Kacper Kolibabski
Gigafabryka Tesla znajduje się niedaleko od polskiej granicy. Polacy mogą się w niej poczuć jak u siebie dzięki sklepowi Żabka. Sieć otworzyła tam punkt samoobsługowy Żabka Nano - donosi wyborcza.pl.

Żabka nie jest siecią z największą liczbą sklepów w Polsce, bo tu wciąż wygrywa ABC. Żabka szybko jednak ją goni i ma już ponad 8 tys. punktów. W 2020 roku sieć chwaliła się, że już 12 mln konsumentów mieszka nie dalej niż 300 metrów od Żabki. 

Nie dla wszystkich jest to tylko wygoda. Portal Łódź Nasze Miasto pisał o "inwazji Żabek", z którymi muszą rywalizować drobni handlarze. Okazuje się, że nawet wyjeżdżając za granicę, nie uciekniemy przed sklepami pod zielonym szyldem. Póki co jednak tylko jeden punkt otworzył się poza Polską, a jego umiejscowienie może zaskoczyć. Szczególnie że firma sama się nim nie pochwaliła.

Zobacz wideo Czy Rosji uda się obejść sankcje? Ekspert: Kluczowe jest to, co zrobią Chiny

Niemcy. Żabka w fabryce Tesli

Pracownicy gigafabryki Tesli w Grünheide w mediach społecznościowych dzielą się zdjęciami Żabki Nano w zakładzie pracy - pisze wyborcza.pl. Aż 10 proc. załogi fabryki Tesli stanowią Polacy. Informacje o sklepie potwierdziła sama Żabka. 

Więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl.

- Dziś działa już 50 takich placówek, w kilku formatach. Potwierdzamy, że pilotażowo ulokowaliśmy jedną placówkę poza granicami Polski - jest to efekt współpracy partnerskiej, dedykowany konkretnej grupie klientów. Ze względu na ograniczoną warunkami współpracy z partnerem dostępność sklepu, nie prowadzimy na ten temat komunikacji - odpowiedziało biuro prasowe Żabki na pytania Wyborcza.pl.

Żabka Nano - czyli sklepy bez obsługi

W Żabce Nano [sklep nano to określenie niewielkiego sklepu przypominającego przeszklony kontener, w którym nie ma obsługi - red.] klienci mogą zrobić szybkie zakupy bez kolejek. To sklepy, w których nie ma pracowników i wszystko odbywa się automatycznie. Wystarczy zainstalować aplikację Żappka i aktywować funkcję Żapka Pay, zeskanować kartę przy wejściu do sklepu, zrobić zakupy i wyjść. Wszystko zostanie automatycznie naliczone na nasz rachunek.

W grudniu ubiegłego roku sieć ruszyła z Żabkami Nano w galeriach handlowych. - Dzięki specjalnej konstrukcji modułowej placówkę możemy uruchomić w bardzo krótkim czasie - mówił Tomasz Blicharski, wiceprezes i dyrektor zarządzający Żabka Future.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: