15 sierpnia - dziś nie zrobisz przelewu! Banki też mają długi weekend

15 sierpnia to dzień ustawowo wolny od pracy. Oznacza to, że tego dnia nie pracują także banki. Tego dnia nie zrobimy przelewu.

W długi weekend nie tylko sklepy są zamknięte. Nie działają także banki. A to oznacza, że system rozliczeniowy Elixir, który obsługuje przelewy międzybankowe w złotówkach, ma przerwę w standardowym funkcjonowaniu. Jeśli więc zapomnieliśmy przesłać pieniądze w piątek, to z przelewem będziemy musieli poczekać do wtorku.

Zobacz wideo Konsekwencje wakacji kredytowych? Banki straszą, ale czy słusznie?

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

15 sierpnia. Tego dnia nie zrobisz przelewu

Długi weekend sierpniowy to okazja do dodatkowego wypoczynku. 15 sierpnia jest dniem ustawowo wolnym od pracy, co oznacza, że nie pracują wtedy m.in. banki. Jeśli zapomnieliśmy zrobić ważny przelew przed weekendem, to możemy to nadrobić dopiero we wtorek.

W święto nie działa system rozliczeniowy Elixir, który obsługuje przelewy międzybankowe. System jest obsługiwany przez KIR. To dzięki niemu realizowana jest większość transakcji bankowych w Polsce.

Zwykle rozliczenia transakcji w systemie - chodzi o przelewy i polecenia zapłaty - odbywają się trzy razy dziennie - o 9.30, 13.30 i 16.00. Ze względu na to, że w poniedziałek wypada święto państwowe, rozliczenie przelewów będzie się odbywać dopiero we wtorek 16 sierpnia rano.

Długi weekend. Przelew przyjdzie dopiero we wtorek 16 sierpnia

Przerwy nie ma natomiast synem Euro Elixir, który realizuje przelewy w euro - krajowe i transgraniczne.  Tak jak w każdym dniu roboczym, tak też 15 sierpnia system będzie działa w ramach sześciu sesji rozliczeniowych.

*************************************

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: