Radio ZET: Młody działacz PiS w radzie nadzorczej Zarządu Morskiego Portu Gdynia. W tle wielkie podwyżki

Działacz PiS Michał Sumera został nowym członkiem rady nadzorczej Zarządu Morskiego Portu Gdynia - ustaliło Radio ZET. Wcześniej prezes Portu Gdynia, którym zarządza spółka Skarbu Państwa, dostał gigantyczną podwyżkę - z 20 tys. zł do kwoty 48 tys. zł.

31-letni Michał Sumera z podkrakowskiej Skawiny został nowym członkiem rady nadzorczej Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A. - wynika z ustaleń Radia ZET. Powołanie na członka rady otrzymał w lipcu. Jak czytamy, Sumera pełni w radzie funkcję przedstawiciela Skarbu Państwa.

Więcej informacji z Polski przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Port Gdynia. Gigantyczne podwyżki. Prezes będzie zarabiał ponad dwa razy więcej

W zeszłym tygodniu "Gazeta Wyborcza" informowała, że prezes Portu Gdynia dostał podwyżkę - ma zarabiać 48 tys. zł miesięcznie, choć za rządów PO-PSL prezes tamtejszego portu zarabiał ok. 20 tys. zł. Do dokumentów w sprawie ogromnej podwyżki prezesa dotarł poseł Platformy Obywatelskiej Tadeusz Aziewicz.

"Skarb Państwa analizując zasadność podwyższenia wysokości wynagradzania organu zarządzającego Spółki uwzględnił następujące okoliczności - o pozycji i znaczeniu portu, skali działalności (wzrost przeładunków o 68 proc. w ostatnich 10 latach i rekordowych wynikach w roku 2021), rosnących przychodach oraz inwestycjach na 1,38 mld zł w okresie ostatnich 10 lat" - wynika z uzasadnienia podwyżek, podpisanego przez sekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury Marka Gróbarczyka, które cytuje "Gazeta Wyborcza".

Kim jest Michał Sumera?

31-letni Michał Sumera to absolwent Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. W przeszłości był asystentem wojewody małopolskiego Piotra Ćwika z PiS. W 2018 r. kandydował do Rady Miejskiej Skawiny z listy Prawa i Sprawiedliwości, ale nie uzyskał mandatu.

Michał Sumera objął funkcję sekretarza Klubu PiS w Sejmiku Województwa Małopolskiego. W lutym 2022 r. z mandatu radnego w Radzie Miejskiej Skawiny zrezygnował Tomasz Papież. Zgodnie z prawem wyborczym na jego miejsce powinien wejść Sumera, który w wyborach po Papieżu uzyskał najlepszy wynik na liście Komitetu Wyborczego Prawa i Sprawiedliwości. Michał Sumera złożył jednak rezygnację z mandatu radnego z powodu objęcia stanowiska w państwowej administracji. Został zastępcą dyrektora Biura Ministra w Ministerstwie Infrastruktury - wyjaśnia Radio ZET.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Zobacz wideo "Dzięki TVPiS jestem bardzo popularna w różnych dziurach i ciemnogrodach"
Więcej o: