WizzAir wycofał się ze skandalicznej decyzji. Ponownie zawiesił loty do Rosji

Wizz Air zawiesił plany wznowienia lotów ze stolicy Rosji Moskwy do Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Decyzję o uruchomieniu połączenia wydano wcześniej mimo toczącej się wojny w Ukrainie i sankcji, którymi objęta jest Rosja. Przewoźnik był krytykowany za swoje plany, jednak w swoim komunikacie w ogóle nie poruszył tej kwestii.

WizzAir podał w piątek, że odracza do odwołania loty między Rosją a Emiratami Arabskimi - podaje Reuters. Węgierskie linie lotnicze nie wspomniały o reakcji mediów społecznościowych i wezwaniach do bojkotu w związku z jakąkolwiek formą współpracy z Rosją. W uzasadnieniu ponownego zawieszenia lotów czytamy jedynie o "ograniczeniu łańcucha dostaw w branży".

Więcej aktualnych informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Włodzimierz Czarzasty: Jestem za tym, żeby wprowadzić zakaz wjazdu Rosjan na teren Unii Europejskiej

WizzAir wycofuje się z decyzji o wznowieniu lotów Rosja-Zjednoczone Emiraty Arabskie

Na oficjalnym koncie WizzAir nie pojawił się komunikat o ponownym zawieszeniu lotów. Reuters podaje, że przewoźnik, odpowiadając na zarzuty tłumaczył, że połączenie Moskwa-Abu Zabi będzie prowadzić jej spółka zarejestrowana w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i działająca zgodnie z przepisami państwa Zatoki Perskiej.

Rzecznik Wizz Air zapewniał 11 sierpnia: "Wizz Air Abu Dhabi to narodowy przewoźnik ZEA, który działa zgodnie z krajowymi przepisami i polityką ZEA. Linia lotnicza wznawia działalność do Moskwy, aby zaspokoić popyt na podróże dla pasażerów, którzy chcą latać do i z Rosji do stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Wszystkie krajowe linie lotnicze ZEA obsługują obecnie bezpośrednie loty do Rosji" - podkreślił w CNN.

Etihad, Emirates i FlyDubai  latają do i z Rosji. Przypomnijmy, że Zjednoczone Emiraty Arabskie nie nałożyły sankcji na Rosję. Zamiast tego oświadczyły, że starają się utrzymać neutralne stanowisko.

Europejskie linie lotnicze przestały realizować połączenia z Rosją, a rosyjskie linie lotnicze mają zakaz wstępu do przestrzeni powietrznej Unii Europejskiej w ramach zachodnich sankcji za wojnę, który Moskwa i jej propaganda bezustannie nazywa "specjalną operacją wojskową".

Z powodu inwazji Rosji na Ukrainę, Unia Europejska zamknęła swoją przestrzeń powietrzną dla rosyjskich samolotów. Decyzja obowiązuje od 27 lutego br. W wyniku tego rosyjskie linie lotnicze m.in. Aeroflot czy Ural Airline zawiesiły loty międzynarodowe.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: