Energa ma nową prezeskę. Zofia Paryła przyszła z Lotosu. Zastąpi na stanowisku Daniela Obajtka

Rada Nadzorcza spółki Energa powołała w skład zarządu Zofię Paryłę, która od 1 września będzie pełniła funkcję prezesa. Energa podkreśla w komunikacie, że Paryła jest menedżerką z wieloletnim doświadczeniem "w obszarach zarządzania, finansów, księgowości i rachunkowości". Do tej pory była prezeską Lotosu.

"Zarząd spółki Energa SA informuje, że w dniu 22 sierpnia 2022 roku Rada Nadzorcza Spółki podjęła uchwałę o powołaniu Pani Zofii Paryły w skład Zarządu Energa SA VII Kadencji, powierzając Jej pełnienie funkcji Prezesa Zarządu, od dnia 1 września 2022 roku" - podała w komunikacie spółka. 

Zobacz wideo "Czy to wszystko przez Unię? Słyszę, że to ich polityka klimatyczna tak podnosi ceny prądu"

Od 1 września Zofia Paryła będzie prezeską Energi

W latach 2020-2022 Zofia Paryła była prezeską zarządu Grupy Lotos S.A. Jak czytamy w komunikacie, wcześniej pełniła funkcję wiceprezesa zarządu ds. finansowych Grupy Lotos, natomiast w latach 2017-2018 była wiceprezeską zarządu Energa Centrum Usług Wspólnych Sp. z o.o.

Ceny gazu 22.08.2022 Ceny gazu wystrzeliły w górę po decyzji Gazpromu. Tak źle nie było od marca

W komunikacie scharakteryzowano Paryłę jako menedżerkę "z kilkunastoletnim doświadczeniem zawodowym w obszarach zarządzania, finansów, księgowości i rachunkowości". Paryła rozpoczęła karierę w 1985 roku w Krajowej Państwowej Komunikacji Samochodowej w Krakowie. "Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Podsiada dyplom Executive MBA walidowany przez Apsley Business School w Londynie a przyznany przez Collegium Humanum - Szkołę Główną Menedżerską w Warszawie" - informuje w komunikacie Energa.

Jak informuje Newsweek Zofia Paryła to "protegowana Daniela Obajtka". Według doniesień serwisu nowa prezeska Energi była w przeszłości księgową w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Pcimiu.

Obecnie funkcję prezesa Energi pełni Daniel Obajtek. W lipcu Rada Nadzorcza delegowała go do czasowego objęcia tej funkcji. 

Węgiel (zdjęcie ilustracyjne) Dofinansowanie na węgiel. Dla kogo 3 tys. zł? Jak złożyć wniosek?

Więcej o: