Lotnisko w Radomiu ma pierwszego przewoźnika. Uruchomi rejsy do trzech europejskich miast

Z lotniska Warszawa-Radom od przyszłego roku będzie można polecieć do Kopenhagi, Paryża i Rzymu. Te trzy europejskie miasta uzyskają regularne połączenie z portem. Rejsy będzie obsługiwał PLL LOT.

Loty z lotniska Warszawa-Radom do trzech europejskich stolic mają zostać uruchomione na przełomie marca i kwietnia 2023 r. - wyjaśnia Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze", które zarządza lotniskiem. Loty obsługiwane samolotami Boeing 737-800 będą odbywać się trzy razy w tygodniu.

Więcej informacji z Polski przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Budowa Lotniska w RadomiLotnisko w Radomiu według nowych wytycznych gotowe najpóźniej w 2022 r.

Lotnisko w Radomiu ma pierwszego przewoźnika. Loty będzie obsługiwał LOT

"Lotnisko Warszawa-Radom zyskuje dziś pierwszego przewoźnika. Jesteśmy dumni, że są to Polskie Linie Lotnicze LOT. Kierunki zaproponowane przez PLL LOT to idealne miejsca docelowe, zarówno w celach służbowych jak i turystycznych. Bardzo się cieszymy, że nasz narodowy przewoźnik zobaczył potencjał wśród pasażerów z regionu oraz samego radomskiego portu. My postaramy się, aby radomskie lotnisko polubili pasażerowie i chętnie z niego latali" - powiedziała Anna Dermont, rzeczniczka prasowa Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze", cytowana w komunikacie.

Jak dodał Krzysztof Moczulski, rzecznik prasowy PLL LOT, otwarcie lotniska w Radomiu "daje szansę spółce na przeniesienie części ruchu point-to-point i zmniejszenie obciążenia Lotniska Chopina".

LOT w ostatnich latach konsekwentnie poszerzał swoją siatkę połączeń, otwierając kilkadziesiąt nowych kierunków. Dzięki przeprowadzonym analizom popytowym, z Radomia uruchomimy trzy kierunki - wrócimy do Rzymu, oraz polecimy do Paryża i Kopenhagi. Jestem przekonany, że te kierunki będą cieszyły się zainteresowaniem wśród mieszkańców Warszawy i południowego Mazowsza

- powiedział Krzysztof Moczulski, rzecznik prasowy PLL LOT, cytowany w komunikacie.

Port Lotniczy RadomPort lotniczy Radom. Nie ma chętnego na budowę terminala

Lotnisko w Radomiu zostanie otwarte w 2023 r.

Lotnisko Warszawa-Radom zostanie uruchomione na przełomie marca i kwietnia 2023. Dostosowane będzie głównie do obsługi ruchu czarterowego i niskokosztowego, ale również i tradycyjnego - dla pasażerów, którzy chcą wyjechać na tzw. city-break - podaje Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze".

Dzięki wydłużeniu drogi startowej i rozbudowie terminalu lotnisko będzie mogło przyjmować najpopularniejsze maszyny pasażerskie - airbusy A320, czy Boeingi B737, Będzie również gotowe na obsługę większych samolotów. Od 2018 roku lotnisko Warszawa-Radom jest zarządzane przez Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze".

Zobacz wideo Kunz: Chęć podróżowania jest tak duża, że naprawdę duże lotniska korkują się

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: