Koncert Eda Sheerana sparaliżował noclegi w Warszawie. Kosmiczne ceny w ostatnich pokojach

Ed Sheeran zagra w Warszawie dwa koncerty, dzień po dniu. Zainteresowanie wydarzeniem jest ogromne. Świadczą o tym także ceny i dostępność noclegów. Za dwie noce w hotelu trzeba zapłacić nawet 8 tys. zł.
Zobacz wideo Firmy stawiają na innowacje, które pozwolą oszczędzać czas i pieniądze

Ed Sheeran to jeden z najpopularniejszych artystów na świecie. W końcu nie każdy gra dwa koncerty, dzień po dniu na Stadionie Narodowym. Brytyjski piosenkarz wystąpi w czwartek 25 i piątek 26 sierpnia. Łącznie w ciągu dwóch dni Warszawę może odwiedzić ok. 100 tys. osób - Stadion Narodowy może bowiem pomieścić w ustawieniu koncertowym do 60 tys. osób. Część uczestników koncertu z pewnością jednak mieszka w Warszawie, więc ostatecznie liczba ta może być mniejsza. 

Ed Sheeran sparaliżował noclegi w Warszawie

Trudno oszacować, ilu uczestników koncertu zostanie w Warszawie na noc, bo część może przyjechać i wrócić tego samego dnia. Z pewnością jednak koncert Sheerana zrobił sporo zamieszania na rynku noclegów. 

Więcej informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl 

Na Arib'n'b między 25 a 26 sierpnia do wynajęcia jest ledwie 167 miejsc na pobyt. Dwa dni później, liczba ta jest już dwukrotnie większa. Kolejny weekend to już ponad 1 tys. dostępnych noclegów. Podobnie wygląda sytuacja na Booking.com. W czwartek i piątek dostępne jest tylko nieco ponad 100 pokoi do wynajęcia, na weekend przeszło 350, a na następny niemal 700. 

Wystrzeliły też ceny. W ten weekend za pokój trzeba zapłacić kilkaset złotych, w kolejny można znaleźć oferty nawet za kilkadziesiąt złotych. Pokoje powyżej 1 tys. zł można policzyć na palcach jednej ręki. Ale w czwartek i piątek poniżej tego progu schodzi ledwie kilka ofert. Większość jest w granicach 1-2 tys. zł za noc, ale trafił się też jeden pokój za 5,9 tys. zł. Wyborcza.pl z kolei pisze, że alternatywą mogą być hotele, ale i tu ceny są wysokie. Od 4,5 do nawet 8 tys. zł za noc. 

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: